Dienas ziņas

Noziegumos cietušo bērnu skaits – gandrīz nemainīgs

Dienas ziņas

Ārvalstu jauniešus iepazīstina ar veģetārismu

Aprūpes centru «Rupsalas» pārņems pašvaldība

Aprūpes centru Rupsalās pārņems pašvaldība

Pagājuši gandrīz divi mēneši, kopš no valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāles “Lubāna” ēkas Ošupes pagasta “Rupsalās” īsā laika periodā klienti tika pārvesti uz citiem sociālās aprūpes centriem. Kļuvis zināms, ka aprūpes centru tomēr neslēgs - to pārņems pašvaldība.

Ošupes pagasta “Rupsalās” šobrīd tiek sakārtota apkures sistēma, kas tika minēta kā iemesls neatbilstošiem uzturēšanās apstākļiem. Pēc vairākkārtējām  Madonas un Lubānas pašvaldības un Labklājības ministrijas tikšanās reizēm panākts pusēm akceptējams risinājums, kā saglabāt ierastās mājas aptuveni 70 klientiem ar garīgās veselības traucējumiem. 

Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs stāsta, ka ar labklājības ministru Jāni Reiru ("Vienotība") panākta vienošanās - pakalpojumu uz pieciem gadiem pārņem pašvaldība, bet finansējumu nodrošina ministrija. 

Ošupes pagasta pārvaldnieks Aigars Šķēls skaidro, ka pašlaik būvuzņēmējs intensīvi strādā, lai pēc aptuveni sešām nedēļām darbi būtu pabeigti - ēkā būtu funkcionējošā centrālapkure un varētu domāt par iemītnieku atgriešanos.

“Viņiem būs iespēja atgriezties, un pārējo piepildīs ar iemītniekiem no citiem pansionātiem vai ar tiem, kas stāv rindā valstī uz šo pakalpojumu,

jo valstī tas pakalpojums ir pieprasīts un ministrija domā, kā nodrošināt to kopumā,” piebilst Lungevičs.

Būtiski, ka saglabātas tiks arī aptuveni 50 darba vietas, kas reģionam ir svarīgi. 

“Vienīgais darba devējs šeit ir zemnieks, Lubānā kāds kokapstrādes uzņēmums, un, ja runā par abām filiālēm, par abām ēkām kopā, tas ir – par visu filiāli Lubānā, tās 50 darba vietas, tas priekš šī reģiona ir ļoti liels skaits darbinieku, un ja mēs esam vēl tikuši pie valsts finansējuma, pie šīm darbavietām, tad tas, domāju, ir ļoti, ļoti liels pienesums mūsu vietējam reģionam. Tās ir darbavietas, tās ir algas, tie ir pirkumi veikalos, tie ir bērni mūsu skolās,” saka Šķēls.

Vienošanās ir panākta, pašlaik tiek gaidīts oficiāls Labklājības ministrijas lēmums, pēc kura tiks lemts par jaunas Madonas un Lubānas pašvaldības kapitālsabiedrības dibināšanu, sākotnēji līgumu ar Labklājības ministriju par sociālo pakalpojumu funkciju veikšanu slēdzot uz pieciem gadiem. Ja darbi ritēs kā ieplānots, klienti, kas izteiks šādu vēlēšanos, jau rudens pusē varēs atgriezties "Rupsalās". 

KONTEKSTS:

Satraukums par pansionāta Rupsalās slēgšanu iedzīvotājiem radās februāra beigās, kad iestādes iemītniekus evakuēja. Tika norādīts, ka telpās tiks veikts remonts, bet mēbeļu sadalīšana cilvēkiem radīja bažas, ka pansionātu plāno slēgt.

Amatpersonas bija izvairīgas komentāros, norādot, ka lēmums tiks pieņemts, lielā mērā pamatojoties uz Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" vadības redzējumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt