Aprīlī skatītāji pie TV pavadījuši par 40 minūtēm ilgāk nekā pirms gada

Šogad aprīlī viens skatītājs pie TV pavadījis vidēji 4 stundas un 45 minūtes dienā, kas bija par 40 minūtēm vairāk nekā 2019. gada aprīlī, liecina pētījumu un konsultāciju kompānijas “Kantar” dati.

Par pētījumu

TV auditorijas pētījumos  “Kantar” izmanto speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus.

Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.

TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un tiek izmantots kāds no TV satura saņemšanas veidiem.

Paredzams, ka līdz ar vasaras tuvošanos un ārkārtas situācijas laikā noteikto ierobežojumu mazināšanu maijā TV skatīšanās laiks saruks.

Konsolidētās TV skatītākais kanāls aprīlī bija TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 10,5%.

Otrs skatītākais kanāls bija LTV1, kuram veltīti 10,1% no kopējā TV skatīšanās laika. Savukārt trešais skatītākais kanāls aprīlī bija “Pirmais Baltijas kanāls” (PBK), kuram veltīti 7,9 % no kopējā TV skatīšanās laika.

Konsolidētās TV programmu topa pirmajā vietā ierindojās “TV3 ziņas”, kuras vēroja vidēji 10% jeb 186 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Programmu topa otrajā vietā – “TV3 Laika ziņas”, kuras vēroja vidēji 9,6% jeb 178,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Savukārt topa trešajā vietā aprīlī ierindojās “TV3 Sporta ziņas“, kuras vēroja vidēji 9,5% jeb 175,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti