Aprīlī sāks Terehovas robežšķērsošas punkta pārbūves pirmās kārtas būvdarbus 6 miljonus vērtībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šā gada aprīlī plānots uzsākt Latvijas - Krievijas robežsķērsošanas vietas "Terehova" pārbūves un modernozācijas pirmās kārtas būvdarbus, kas izmaksās aptuveni 6 miljonus eiro, informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).

Būvdarbus veiks iepirkuma uzvarētājs SIA "Monum", bet būvuzraudzību, kas izmaksās 129 335 eiro, SIA "IslienaV". VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis stāsta, ka būvniecības darbus plānots uzsākt mēneša laikā no brīža, kad Vides aizsardzības reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kā Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas vadošā iestāde noslēgs finansēšanas līgumu par projekta ieviešanu. Saskaņā ar VARAM iepriekš pausto, tas varētu būt šī gada martā, līdz ar to būvdarbu uzsākšana tiek plānota šā gada aprīlī.

Projekta pirmās kārtas gaitā tiks attīsta robežkontrolei un muitas kontrolei nepieciešamā pamata infrastruktūra. Paredzēts, ka taps arī jauna muitas kontroles ēka padziļinātai  kontrolei ar iebūvētam kontroles tehnoloģijām un veikta ārējo inženiertehnisko tīklu (lietus ūdens kanalizācija, siltumapgāde, sakaru sistēmas un vājstrāvas) pārbūve iezīmētajā projektēšanas teritorijā. Tāpat tiks pārbūvēti seši esošie kontroles paviljoni, kontroles zonā un iebraucošā joslā pēc kontroles zonas nomainīts asfalta segums, paplašināta kontroles josla negabarīta transportlīdzekļiem, savukārt virs pārbūvētajām un paplašinātajām nojumēm tiks izvietotas elektroniskās informācijas zīmes, lai “pīķa” stundās varētu efektīvi mainīt joslu nozīmi un palielinātu transportlīdzekļu caurplūdi.

Būvdarbu 1.  posmā robežpunktā “Terehova” Zaļesjes pagastā, Zilupes novadā plānots pabeigt līdz 2020. gada beigām. Būvprojekta autors un autoruzraugs - SIA “Rem Pro”. Projekta attīstības pirmajā posmā kopējais ieguldījumu apjoms būs 6,72 miljoni eiro. No tiem 3,58 miljoni eiro ir Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta finansējums, no kā 90% tiek saņemts Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmā, savukārt 3,14 miljoni eiro ir valsts budžeta finansējums.

Robežšķērsošanas vietas "Terehova” otrajā posmā plānoti uzlabojumi klientu ērtībai – tiks atjaunota administratīvā kontroles ēka, kur klientus apkalpo Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Valsts robežsardze, kā arī izveidots rokas bagāžas kontroles paviljons.

Kopumā VNĪ plāno ieguldījumus valsts drošības infrastruktūrā - piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos, no kuriem vērienīgākie darbi paredzēti robežšķērsošanas vietas “Terehova” attīstībā. Infrastruktūras uzlabošanas un būvniecības darbi šā gada pavasarī tiks uzsākti arī uz Latvijas – Baltkrievijas robežšķērsošanas vietās “Pāternieki – Grigorovščina” un “Silene-Urbāni”.

VNĪ šobrīd īsteno 32 attīstības projektus. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti