Dienas ziņas

«Rīgas namu pārvaldnieka» lieta prokuratūrā

Dienas ziņas

Likumi pielāgojas mazuļiem, kas nonāk glābējsilītēs

Applūst renovētā Vilces sākumskolas ēka

Applūdusi renovētā Vilces sākumskolas ēka

Plīsusi ūdensvada savienojuma caurule aizvadītajās brīvdienās radījusi pamatīgus plūdus pavisam nesen renovētajā Vilces sākumskolas ēkā. Pašreiz zaudējumi tiek rēķināti ap 1000 eiro, bet situācija vēl var mainīties, jo telpas vēl nav pilnībā izžuvušas. Pašreiz gan neesot pamata domāt, ka notikušajā vainojami būvnieki, un, visticamāk, visus zaudējumus segs apdrošinātājs.

Plūdi tikai pirms dažiem mēnešiem renovētajā Vilces sākumskolas ēkā sākušies no ūdensvada caurules, kas atrodas aiz sienas apšuvuma. Tā kā negadījums noticis Lieldienu brīvdienās, vairākas dienas pirmā stāva gaitenis, kā arī desmit telpas un pagrabs stāvēja pielietas ar ūdeni.

“Es domāju, ka tie noteikti ir detaļu brāķi un ielikts ir lētākais variants,” pieļauj Vilces pamatskolas direktore Dzidra Simanoviča.

Trešdien par notikušo liecina vien sabojātie bukleti un slapjais pagrabs, un ar ūdeni piesūkušies pagraba griestu paneļi. Nav atjaunota arī ugunsdzēsības signalizācijas sistēma, bet prognozēt 200 kubikmetru ūdens radītās sekas vēl īsti nevarot. “Varbūt ar grīdas segumiem kaut kas būs jādara, iespējams, ka mitrums nokļuvis apakšā. Var parādīties sēne,” norāda Vilces pagasta saimniecības daļas vadītājs Mārtiņš Vīpulis.

Būvnieki savā darbā kļūdas neredz, un visus zaudējumus, kuru apmērs būs zināms pēc ekspertu slēdziena, visticamāk, segšot apdrošināšana.

“Projekts nav mainīts. Caurules ir atbilstošas projektam. Pie nodošanas visa  apkures un ūdens apgādes sistēma tiek nopresēta un to pieņem būvuzraugs un inženieri. Ir pagājuši četri mēneši,” saka SIA “Bildberg” valdes loceklis Gatis Bērziņš.

Ekspertu slēdziens būšot zināms 30 dienu laikā pēc visu dokumentu iesniegšanas, un tad arī taps zināms, vai un kādus zaudējumus segs apdrošināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti