Apmeklētājus atkal gaida Enerģētikas muzejs Ķegumā un Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sestdien, 23. maijā, apmeklētājiem durvis ver Enerģētikas muzeja ekspozīcija Ķegumā un Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija Aizkrauklē. Ķeguma brīvdabas ekspozīcija Daugavas krastā ļauj iepazīt industriālo mantojumu. Abās ekspozīcijās ir pieejamas digitālās iespējas, kas ļauj to saturu iepazīt individuāli un distancēti, informēja “Latvenergo”.

Enerģētikas muzeja vadītāka Ina Lastrovecka
00:00 / 01:13
Lejuplādēt

Enerģētikas muzejs, verot durvis apmeklētājiem, piedalās kopējā Latvijas muzeju biedrības organizētajā muzeju informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad. Tās ietvaros apmeklētāju ērtībai muzejā izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina un informācijas materiāli, kas veidoti saskaņā ar valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām un aicina apmeklētājus rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā.

Lai nodrošinātu sanitārā protokola prasības, Enerģētikas muzeja ekspozīcijā Ķegumā vienlaicīgi drīkstēs atrasties 10 apmeklētāji, savukārt Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā 5 apmeklētāji. Apmeklētāji tiek lūgti muzeju apmeklēt tikai tad, ja tiem nav saslimšanas simptomu. Muzejā ir jāievēro 2 m distance vienam no otra, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos. Rūpējoties par apmeklētāju drošību, ekspozīcijās izvietotas informatīvās norādes, pieejami dezinfekcijas līdzekļi un vienreizlietojamie cimdi multimediju satura izpētei.

Enerģētikas muzeja pamatekspozīcijā piedāvājam izzināt Latvijas enerģētikas nozares un “Latvenergokoncerna vēsturi un attīstību. Brīvdabā apskatāms industriālais mantojums – vēsturiskā Ķeguma HES turbīna, Pļaviņu HES turbīnas daļa, 110 kV un 20 kV brīvgaisa komutācijas un citas tehnoloģiskās iekārtas.

Ekspozīcijas apmeklētājiem ir pieejama mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids", kuru var lejupielādēt savās viedierīcēs. Mobilajā lietotnē 24 eksponāti ir papildināti ar digitālu saturu – vēsturiskiem videosižetiem, fotogrāfijām un interesantiem faktiem, ļaujot padziļināti iepazīt enerģētikas vēsturi un mantojumu. Mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids" ir pieejama muzeja teritorijā Ķegumā, izmantojot viedierīces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti