Dienas ziņas

Notekūdeņu monitorēšana pašvaldībās

Dienas ziņas

Pierobežas iedzīvotāji interesējas par Baltkrievijā notiekošo

Bīstams zemes nogruvums dabas takā

Apmeklētāji ignorē nogruvumu norobežojošās lentes takā uz Līču–Laņģu klintīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pamatīgās lietavas izraisījušas zemes nogruvumu daudzu ceļotāju un dabas draugu iecienītajā dabas takas posmā uz Līču–Laņģu klintīm. Kaut arī tagad bīstamajā vietā ir novilktas norobežojuma lentes, tomēr nekas nebrīdina par to, ka doties tālāk ir bīstami. Tāpēc daudzi apmeklētāji brīvdienās ignorēja lentes un turpināja ceļu, lai redzētu krāšņās klintis.

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) piektdienas, 28. maija, pēcpusdienā brīdināja, ka takas posmā, kas ved uz Līču–Laņģu klintīm Priekuļu novadā, izveidojušies zemes nogruvumi, taču vēl brīvdienās, kad šeit ierodas visvairāk apmeklētāju, takas sākumā nebija izvietota nekāda informācija par iespējamo apdraudējumu.

"Karjers ir diezgan dziļš, tāpēc veidojas bīstamība, ka tur cilvēkiem nevajag atrasties tuvumā, lai paši nenokļūtu tajā nogruvumā," sacīja DAP Vidzemes reģionālā  administrācijas vadītājs Rolands Auziņš.

Tomēr filmēšanas laikā "ReTV" sastapa daudzus taku apmeklētājus, kuri par spīti norobežojošajām lentām turpināja ceļu uz Līču–Laņģu klintīm.

"Bet tur jau nav nekāda nogruvuma, viss kārtībā, bet tur lentas savilktas. Tās taču neko nenozīmē. (..) Izbrīnīja, bet ko nozīmē lentas, ja tur nav nekas rakstīts uz tām," teica takas apmeklētājs Gatis no Staiceles.

DAP Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs skaidroja, ka informatīvas norādes par bīstamību takā tiks izliktas pirmdien, 31. maijā. Auziņš uzsvēra, ka zemes noslīdējumi šādā vietā pēc lietavām ir dabīgs process.

"Īpaši šajā vietā, kur notiek aktīva darbība, kur zemes struktūra pārrauta ar rakšanas darbiem, tad daba turpina savus procesus, jo dabā nav tādas stāvas sienas," piebilda DAP Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs.

Dati liecina, ka Līču–Laņģu klintis šobrīd ir viens no Vidzemē iecienītākajiem apskates objektiem, gada laikā šeit reģistrēti 30 tūkstoši apmeklējumu.

Taču jau tuvākajā laikā jādomā par takas infrastruktūras attīstību, jo šobrīd tā nav piemērota tik lielam apmeklētāju skaitam.

"Mūsu īpašumā ir Līču–Laņģu klintis, tās jau ir tālāk. Lai tur nokļūtu, jāiet cauri privātajam zemes īpašniekam un Lodes rūpnīcas teritorijai, tur vajag vienošanos, kā organizēt cilvēku plūsmu, kad ir šie nogruvumi," teica Auziņš.

Lodes ķieģeļu rūpnīcas SIA "Lode" ražošanas vadītājs Māris Strazds stāstīja, ka tieši rūpnīcas darbinieki nedēļas nogalē izvietojuši norobežojošās lentes nogruvuma vietā un šobrīd cilvēki strādājot, lai taku uz klintīm pārvietotu vismaz 15 metrus tālāk no bīstamās vietas.

"Mēs gribam arī uzlikt zīmes, norobežojumus, lai nenāk cilvēki cauri rūpnīcai, kas arī notiek bieži. Un tā kustība parādījās patiesībā tagad tajā Covid-19 laikmetā, tāda ļoti populāra tā taka kļuva, tāpēc tas jautājums ir aktuālāks mums," teica SIA "Lode" ražošanas vadītājs.

Lodes ķieģeļu rūpnīcas pārstāvis solīja, ka jau nākamajās brīvdienās apmeklētājiem būšot pieejama droša taka, lai nokļūtu uz Līču–Laņģu klintīm. Šogad sāktas arī sarunas ar vietējo pašvaldību, kā un kur organizēt automašīnu novietošanu un turpmāk virzīt cilvēku plūsmu uz populāro apskates objektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti