Dienas ziņas

Izglābtie ronēni tiek palaisti Baltijas jūrā

Dienas ziņas

Kuldīgā svin kulturālo kartupeļu lauka ziedēšanu

Apmales nogruvums kavē rekonstrukcijas darbus

Apmales nogruvums kavē Rīgas Centrāltirgus rekonstrukciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jau vairāk nekā trīs mēnešus Rīgas Centrāltirgus piegādes zonā ir apgrūtināts darbs, jo pēc kanālmalas atbalsta sienas iegruvuma vieta drošības nolūkos ir norobežota. Šis iegruvums kļuvis par šķērsli arī kopējai tirgus infrastruktūras uzlabošanai, kas bija plānota vērienīgā Rīgas pilsētas kanāla revitalizācijas projektā. Šobrīd projekts apturēts un Rīgas domes atbildīgās komitejas vētī, cik liels sadārdzinājums gaidāms un vai tas ir adekvāts.

Nogruvums aptuveni 10 metru garumā Rīgas kanāla atbalsta sienā notika marta beigās. Centrāltirgus pieaicinātie tehniskie eksperti atzina, ka siena ir avārijas stāvoklī, taču atzinums no Rīgas domes Īpašumu departamenta gaidāms vēl tikai pēc nedēļas - gandrīz četrus mēnešus pēc notikušā.

"Mēs tiešā nozīmē sapņojam par tā lielā projekta realizāciju, jo mēs esam ieinteresēti, lai visu tirgus teritoriju savestu kārtībā, un, ja kaut kāds sīkums, nu nosacīti sīkums, iztraucē lielos plānus, tad tas sīkums pēc iespējas ātrāk jāfiksē," teica Rīgas Centrāltirgus komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins.

Vērienīgais projekts ir kanālmalas revitalizācijas plāns, ko Rīgas dome plāno īstenot līdz 2022. gada beigām ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

Tā ietvaros plānots atjaunot zivju paviljona pagrabu, inženierkomunikācijas vairākus paviljonus savienojošā tunelī, kā arī uzlabot liftus un ierīkot ugunsdrošības sistēmas un speciālas aukstuma telpas.

"Uz doto brīdi Centrāltirgus attīstības plāns paredzēja, ka sākotnēji darbi sāksies aiz paviljoniem un pie kanālmalas varēs nonākt tikai 2021.-2022. gadā," klāstīja Rīgas domes Attīstības komitejas vadītājs Aleksejs Rosļikovs.

Taču bez nogruvumu skārušās sienas atjaunošanas nav iespējama lielā projekta virzība. Pēc nedēļas varētu būt skaidrs, cik izmaksās remontdarbi un kādā termiņā tos iespējams veikt. Taču domes Attīstības komitejas vadītājs Rosļikovs uzsvēra – pat bez nogruvuma vērienīgais kanālmalas revitalizācijas plāns būtu pārskatīts. Viņaprāt, projektam nav veikta pienācīga priekšizpēte, kas krietni sadārdzinājusi projektu.

"Mums apakšā atrodas pagrabi, mēs pašlaik nevaram pateikt, kādā stāvoklī ir pagrabu griesti.

Virs tiem griestiem brauc tramvajs un automašīnas, mums vajag apturēt satiksmi, noņemt to kārtu, kas atrodas virsū, asfaltu, zemi. Tad mēs sapratīsim, vai tiem griestiem vajadzīgi papildu ieguldījumi vai ne.

Šo faktu ņem vērā arī celtnieki, kad piesakās iepirkumam. Līdz ar to tas cipars ir augstāks nekā varētu būt tikai tā dēļ, ka viņi īsti nezina, vai tur vajag ieguldīt vai nevajag ieguldīt, līdz ar to viņi ir ierēķinājuši pilnīgi visus riskus," skaidroja domes deputāts.

Projekts, kurā plānots sakārtot Centrāltirgus infrastruktūru un uzlabot kanāla malas apkārtējo vidi, šobrīd tiek lēsts 30 miljonu eiro vērtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti