Apmaiņā pret elektronisko uzraudzību no cietuma atbrīvoti 119 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jau gandrīz divus gadus Latvijā darbojas notiesāto elektroniskā uzraudzība, kuras laikā pirms termiņa no cietumiem atbrīvoti 119 cilvēki. Šī programma, kuras pilotprojektu finansēja Norvēģijas valdība, Latvijai ļāvusi ietaupīt teju pusmiljonu eiro, kas būtu jātērē, šos cilvēkus uzturot cietumos.

Probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs stāsta, ka lielākais elektroniskās uzraudzības ieguvums ir cilvēku atgriešana sabiedrībā un darba tirgū.

“93% ievēroja šo režīmu, tātad 111 cilvēki ir bijuši paklausīgi, jeb gandrīz paklausīgi. Un 8 gadījumos mēs esam vērsušies ar iesniegumiem tiesā, lai cilvēkiem par pārkāpumiem sodu aizstāj ar reālu brīvības atņemšanu,” atklāja Papsujevičs.

Mihails Papsujevičs: Apmaiņā pret elektronisko uzraudzību no cietuma atbrīvoti 119 cilvēki
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

“Ja mēs apskatam katru šī cilvēka stāstu, tur ir stāsts par ģimeni, par darbu. 75 no tiem, iznākot ārā no cietuma, uzreiz atrada legālu darbu. Viņi nav kļuvuši par nastu sabiedrībai,” piebilda probācijas dienesta vadītājs.

“Ļoti būtiska sociālā komponente. Ļoti liela motivācija bija ģimenes, iespēja audzināt savus bērnus. Tas ir būtiskais ieguvums,” viņš sacīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti