Apkārt Durbes ezeram izveidots velomaršruts

Gleznainā Durbes ezera apkārtne kļuvusi vēl pieejamāka velobraucējiem. Novadā noslēdzies projekts par velomaršrutu apkārt Durbes ezeram, kura laikā izveidota velonovietne un iegādāti arī 12 velosipēdi. Kopējais velomaršruts ir aptuveni 40 kilometrs garš, tas atklāj Vārtājas senlejas reljefu un dabas daudzveidību. 

Durbes novada muzeja sēta ir tā vieta, kur tad arī tapusi nelielā velonovietne, kur glabāsies iegādātie 12 velosipēdi. Velosipēdu novietne un velosipēdu iegāde ir viena no idejām, kas īstenota, piesaistot Eieropas Savienības  līdzfinansējumu. 

Apkārt Durbes ezeram izveidots velomaršruts
00:00 / 03:35
Lejuplādēt

“Pašvaldības vadība rosināja darbiniekiem iesniegt idejas, kādus projektus varētu realizēt pašvaldībā. Man bija ilgi lolots sapnis par velosipēdiem, tā šo ideju izdevās arī īstenot, mums ir gan velosipēdi, gan velomaršruts apkārt Durbes ezeram,” ceļu no idejas līdz ieceres īstenošanai apraksta Durbes novada domes pārstāve Gita Tauriņa.

Apkārt Durbes ezeram ir izvietotas zilas velomaršruta ceļazīmes ar numuru un virziena rādītāju. Tā kā apkārt ezeram nav izbūvēts veloceliņš,  riteņbraucējiem ir jārēķinās ar grants seguma ceļiem. Kopējais velomaršruta garums ir 41 kilometrs.

“Ir cilvēki ņēmuši tāpat pabraukāties ar riteņiem.  Durbē notika ābolu svētki, bija velo orientēšanās, arī tad devām riteņus, lai var braukt pa pilsētu. Pirms divām nedēļām bija tādi īsti gribētāji izbraukt velomaršrutu. Trijos pa dienu paņēma riteņus un septiņos vakarā bija jau atpakaļ. Viņiem paticis, arī grants ceļi neesot putējuši.  Mierīgā garā izbraukuši, bija sajūsmā par to, ka riteņi labi ripo,” priecājas Tauriņa. 

Brauciens  ar velosipēdu ved cauri Durbes pilsētai, gar kluso Rāvas ciemu, gar Vecpili, Durbes ezera pļavām un  Līgutu muižu. Riteņbraukšanai paredzētajā posmā iekļautas arī trīs peldvietas un topošais skatu tornis pie ezera. Braucot apkārt ezeram, ir vērts iepazīt arī pašu ezeru. To iespējams izdarīt speciāli izveidotā Durbes ezera istabā, kas ir viens no organizācijas ”Sabiedriskā vides pārvalde Durbe” īstenotajiem projektiem, stāsta Santa Brāle:

“Durbes centrā ir izveidotas divas telpas, kas dažādos veidos atspoguļo ezera attīstību, kas ezerā aug. Tā ir izglītojoša vieta gan bērniem, gan pieaugušajiem, kur iepazīt ezeru, uzzināt kādas ir dzīvotnes, kāpēc ezers strauji aizaug utt.”

Biedrība jau gadiem ilgi rūpējas par ezera apsaimniekošanu un paralēli izglītošanas darbam veic arī pavisam praktiskus darbus, turpina Santa Brāle: “Pēdējie trīs projekti ir saistīti ar  ezera aizauguma mazināšanu, esam iegādājušies pļāvēju. Iegādājāmies arī laivu makšķerēšanas uzraudzībai. Arī laivas tūrismam.”

Rudeņos un pavasaros Durbes ezera apkārtne ir vieta, kur var vērot arī putnu migrāciju, dodoties izbraukumā ar velosipēdu iespējams pamanīt lielus zosu barus un citus migrējošos putnus.

Velosipēdi cilvēkiem būs pieejami bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt