Dienas ziņas

Apbalvo par mēģinājumu glābt ebrejus

Dienas ziņas

Vēlas atjaunot brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbību visā Latvijā

Rindas uz sertifikātu izdruku

Apkaimju iedzīvotāju centros Rīgā uz Covid-19 sertifikāta izdruku jāgaida vairākas nedēļas

Covid-19 sertifikātu var saņemt cilvēki, kuri vakcinējušies pret Covid-19 vai to izslimojuši. Vairums sertifikātu iegūst vietnē "Covid19sertifikats.lv", autorizējoties izmantojot e-parakstu vai internetbanku. Bet, ja tas nav iespējams, Rīgā pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centros tos var saņemt drukātā veidā. Tiesa, var nākties ilgi gaidīt rindā.

Ne visiem ir iespēja Covid-19 sertifikātu glabāt tālrunī vai izprintēt mājās. To palīdz risināt apkaimju iedzīvotāju centrā. Pieprasījums pēc sertifikātu izdrukām esot liels.

Apkaimju iedzīvotāju centra klientam Vilim sertifikāts bija nepieciešams, lai dotos uz mazdēla kāzām. Viņš tā izdruku centrā gaidījis divas dienas.

Ne visiem savu kārtu izdodas sagaidīt tik ātri. Lielākoties sertifikāta druka jāgaida vairākas nedēļas. Antonija pieteicās pirms divām nedēļām.

"Tad nu vairāki telefoni bija jāpārzvana, kamēr es tiku uz pareizo," stāstīja sieviete. Viņai esot radinieki, bet nevienam mājās neesot printeris.

"Šobrīd mēs saņemam dienā 400 līdz 500 zvanus. Tieši ar mērķi, ar lūgumu izdrukāt Covid-19 sertifikātus. Tas pieraksts, kas mums šobrīd jau ir izveidots, jau trīs nākamās nedēļas ir aizpildītas. Un katrā no klientu apkalpošanas punktiem, katru dienu tiek izdrukāti no 50 līdz 60 sertifikāti," pastāstīja Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra pārstāve Ilona Stalidzāne.

Iedzīvotāju centrā norādīja, ka pašlaik vairākums zvanu ir tieši par sertifikātu printēšanu. Vien retais interesējas par ko citu. Centra tālrunis ir pārslogots, bieži to neizdodas sazvanīt ar pirmo mēģinājumu. Centrā aicina nekautrēties un lūgt sertifikātu izprintēt tuviniekiem. Tāpat arī sertifikātu esot iespējams saņemt, vēršoties pie sava ģimenes ārsta. 

KONTEKSTS:

Pirmais Covid-19 uzliesmojums Latvijā piedzīvots 2020. gada martā, kad valdība izsludināja ārkārtēju situāciju, kas beidzās 9. jūnijā, jo vasarā vīrusa izplatība norima. Tomēr rudenī uzliesmojums atsākās, tāpēc valdība noteica otro ārkārtējo situāciju, kas beidzās 2021. gada 6. aprīlī.

Arī šovasar Latvijā ierobežojumu ir mazāk, jo 14 dienu kumulatīvais saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir zem 100 gadījumiem. Cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātu pulcēšanās ierobežojumu nav, tomēr arī privātos pasākumos jāuzrauga, vai visiem tie ir. Sertifikāta turētāji kafejnīcās un krogos drīkst sēdēt iekšā. Ēstuvju terasēm atcelts darbalaika ierobežojums, bet veikalos vienlaikus drīkst būt vairāk cilvēku. Cilvēki ar Covid-19 sertifikātu kolektīvos drīkst nevilkt masku, bet iedzīvotājiem bez tā maska jāvelk.

Ja saslimstības kumulatīvais rādītājs nokritīs zem 20 gadījumu atzīmes, tad ierobežojumus mazinās. Ja rādītājs pārsniegs 120 atzīmi, tad – pastiprinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt