Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Valdi Avotiņu

Rīta Panorāma

Komponista Ģirta Biša personālizstāde «Epizodes» galerijā ISTABA

Intervija ar Pēteri Apini

Apinis par medicīnas finansēšanas reformu: Atgrūdīsim grūtdieņus

Pērn pieņemtais Veselības aprūpes finansēšanas likums, kas paredz no 2019.gada valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus saistīt ar sociālā nodokļa nomaksu, atgrūdīs dzīves pabērnus un grūtdieņus, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.

“Bezjēdzīgs likums pieņemts, kas mēģinās iekasēt nodokļus pēc principa, vai saņems vai nesaņems veselības aprūpes pakalpojumus. Tātad atgrūdīsim grūtdieņus,” komentēja Apins.

Viņš norādīja, ka bez valsts apmaksāta veselības aprūpes pilna pakalpojuma groza paliks daudzbērnu mammas un “lauki cilvēki, kas savā dārziņā rušinās”. Viņaprāt, pieņemtās izmaiņas nevēršas pret tiem, kas, piemēram, būvniecībā nemaksā nodokļus, bet gan pret dzīves pabērniem.

Apinim gan nepiekrita Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība), norādot, ka summa tikšanai pie pilna pakalpojumu groza pirmajos gados nebūs liela. Vienlaikus viņš atzina, ka vēl ir palikuši darbi, lai varētu ieviest izmaiņas: “Viens ir likums, bet tālāk jāizstrādā noteikumi gan pārvaldības sistēmā, kas uzraudzītu finanses, gan kā nodrošināt cilvēku piekļuvi katrā atsevišķā gadījumā.”

Ziņots, ka 2017.gada decembrī Saeima apstiprināja Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu. Likums paredz, ka no 2019.gada valsts apmaksātos veselības pakalpojumus saņems visi sociālā nodokļa maksātāji, kā arī vairākas valsts apdrošinātās grupas, bet pārējiem būtu jāmaksā noteikta summa mēnesī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti