Apinis: Nākamā valdība labos veselības likumu – «viņi nav pašnāvnieki»

Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis pārliecināts, ka nākamā valdība “nav pašnāvnieki”, tāpēc viņi noteikti labos valsts veselības apdrošināšanas likumu, kas paredz no nākamā gada pilnus valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus tikai sociālā nodokļa maksātājiem un valsts īpaši apdrošinātajām grupām.

Apinis LTV “Rīta panorāma” kārtējo reizi norādīja, ka šis likums ir brāķis, un arī pašreizējā premjera pārstāvētās Zaļo un Zemnieku savienības sliktais rezultāts 13.Saeimas vēlēšanās, viņaprāt, noteikti saistīts ar šo likumu.

Apinis uzsvēra, ka cilvēkus nevar iedalīt divās grupās un vieniem sniegt pilnus pakalpojumus, bet citiem – tikai pamatpakalpojumus.

“Tad jau sakiet, ka ugunsdzēsējs ātrāk brauks pie tiem, kas maksā nodokļus, un lēnāk - pie tiem, kas nemaksā. Tas ir tikpat absurdi,” pauda Apinis.   

Tāpēc viņš pārliecināts, ka nākamā valdība noteikti labos šo “kleino likumu”.  

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā mēnesi iedzīvotāji var brīvprātīgi pievienoties valsts veselības apdrošināšanas sistēmai, lai no nākamā gada varētu saņemt vairāk nekā tikai pamata veselības aprūpi. Taču vairākas Saeimā jaunievēlētās partijas solījušas apstiprināto veselības aprūpes reformu mainīt vai atcelt pavisam. Un arī apvienības “Attīstībai/Par!”  sarīkotajā apspriedē līdzšinējās valdošās koalīcijas partijas – Zaļo un Zemnieku savienība, Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība”, kuras pieņēma veselības apdrošināšanas  likumu, - piekrita, ka tas jau tuvākajā laikā ir jālabo.

2017.gada decembrī Saeima apstiprināja Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz no 2019.gada valsts apmaksātos veselības pakalpojumus pilnībā nodrošināt visiem sociālā nodokļa maksātājiem, kā arī vairākām valsts apdrošinātām iedzīvotāju grupām. Savukārt pārējie iedzīvotāji varēs saņemt pakalpojumu pamata grozu vai arī plašāka pakalpojumu klāsta saņemšanai maksāt noteiktu summu mēnesī.

Šobrīd gandrīz 1300 cilvēku ir samaksājuši aptuveni 140 000 eiro Nacionālajam veselības dienestam, lai būtu droši, ka arī nākamgad piekļūs valsts veselības aprūpes pakalpojumiem. Nauda jāmaksā tiem, kas pilnā apmērā nemaksā sociālās iemaksas un neiekļaujas kādā no valsts apdrošinātajām grupām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti