Rīta intervija

Intervija ar "Saskaņas" līderi Daugavpilī Andreju Elksniņu

Rīta intervija

Saeimas deputāts Imants Parādnieks par NA nostāju demogrāfijas jautājumos

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis par aktualitātēm veselības aprūpē

Apinis: Ideja centralizēti iepirkt onkoloģiskās zāles ir absurda

Ideja centralizēti iepirkt onkoloģiskās zāles ir absurda, jo pacientiem ir nepieciešami dažādi medikamenti un visiem slimniekiem neder jebkuras zāles, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” otrdien, 5.septembrī, sacīja Latvijas Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis.

Viņš skaidroja, ka vēži ir dažādi. Līdz ar to nedrīkst iepirkt vairumā noteiktas zāles, kas derēs visiem pacientiem. Iepirkt vairumā ir lētāk, taču ārstēšana ir individuāla, uzsvēra biedrības līderis. Tāpēc ir iespējama situācija, ka valsts nebūs nopirkusi zāles, kas būs nepieciešamas konkrēta vēža ārstēšanai.

Turklāt nav skaidrs, kā un kas izvēlēsies, kuras zāles tad galu galā būs nopirktas. “Kāds būs ieteicis politiķim, un politiķis būs ieteicis ierēdņiem,” ironizēja Apinis, uzsverot, ka farmācijas nozarei ir milzīga ietekme uz Veselības ministriju un veselības aprūpes sistēmu, kuras vājumu demonstrē fakts, ka daudzi svarīgi amati, tostarp ministrijas valsts sekretāra postenis, ir vakants.

Apinis piezīmēja, ka, nolemjot medikamentus pirkt centralizēti, ir arī lieli korupcijas riski.

Vēstīts, ka otrdien valdība iknedēļas sēdē skatīs grozījumus, kas paredz mainīt valsts apmaksāto onkoloģisko medikamentu finansēšanas un izsniegšanas kārtību, kas ļautu aptiekās pieejamās onkoloģiskajiem pacientiem paredzētās zāles iepirkt centralizēti. Veselības ministrija apgalvo, ka tieši iespēja nopirkt zāles lētāk ir galvenais ieguvums.

Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktore Inese KaupereSintija Ambote
  Veselības ministrijā lēš, ka centralizētie iepirkumi zāļu iegādei trīs gadu laikā ļautu ietaupīt ap 1,8 miljoniem eiro.
  1 komentārs
  Kremilek Rukis
  Apinis, kā jau parasti, nodarbojas ar demagoģiju.Kur tad bija teikts, ka nopirktās zāles iebaros visiem un iekvienam? Iepirktas tiks zāles plašāk izplatīto vēža paveidu apkarošanai - un tiks atbilstoši izmantotas. Bet nu farmbizness kopš Belēviča laikiem jūtas tik varens, ka nav ar mieru pat uz šādu (sīku) piekāpšanos!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti