Dienas ziņas

Egila tēvs: «Bērnu es augšā nepiecelšu ar šo spriedumu»

Dienas ziņas

Dzelzceļa līnijai Rīga-Tukums-140

Apes novada seniori attīsta savas biznesa idejas

Apes novada seniori attīsta savas biznesa idejas

Savu biznesu uzsākt nekad nav par vēlu - par to pārliecināti Apes novada seniori, kuri iesaistījušies kopējā projektā. Kopš pērnā gada marta viņi piedalās dažādās nodarbībās, kas vērstas uz personības izaugsmi, jaunu ideju radīšanu un uzņēmējdarbības uzsākšanu. Jau šobrīd liela daļa projekta dalībnieku attīsta idejas, kurām, viņuprāt, ir potenciāls kļūt par papildu peļņas avotu un, iespējams, arī veiksmīgu biznesu nākotnē. 

Inga Strauta pārrobežu sadarbības projektā "Active Age" iesastījās jau kopš pirmās dienas, jo sapratusi, ka pēc daudziem valsts iestādē nostrādātiem gadiem savā dzīvē vēlas ko mainīt. Šobrīd viņa mācās aust prievīti, bet jau nākamajās nodarbībās sēdīsies pie stellēm, lai apgūtu jostas aušanas tehniku. Šo prasmju izkopšanai Inga Strauta velta ļoti daudz laika, jo uzskata, ka tieši aušana turpmāk varētu būt ne vien viņas hobijs, bet arī peļņas iespēja.

"Tās ir mūsu pamatvērtības. Tās ir mūsu rakstu zīmes, tas ir mūsu kods. Ir jāsaprot sava vieta šajā pasaulē, kas tu gribi būt, kas ir tava loma un kas ir tava vērtība.

Cilvēkam ir kaut kas jādara, cilvēkam ir jārada. Arī šajā projektā es iemācījos vairāk domāt par sevi, mīlēt sevi," sacīja projekta "Active Age" dalībniece Inga Strauta.

Kamēr lielai daļai senioru biznesa idejas vēl tikai izstrādes procesā, Ausma Agare kopā ar astoņām domubiedrēm to jau realizē. Projekta laikā viņas izveidoja radošo apvienību "Lapsenes" un iestudē leļļu teātri pieaugušajiem - pašas domā scenāriju un aranžē dziesmas, kā arī, izmantojot šūšanas nodarbībās gūtās iemaņas, šuj lelles un tērpus.

"Ir tādu cilvēku daudz, lielākais vairums, kuri patiesībā domā, ka viņi neko nevar, ka viņi neko nespēj, ka viņiem tā kā bail riskēt un sākt kaut ko. Šis projekts deva tieši šo iedvesmu. Tas pašnovērtējums, kad aiziet no tās aktīvās dzīves, patiesībā jau paliek zems, bet tas bija tas, ko tieši viņi pacēla mums," atzina projekta "Active Age” dalībniece Ausma Agare.

Projektā "Active Age" iesaistījušies seniori no Apes, Engures un Setomā novada Igaunijā. Tā mērķis ir veicināt iedzīvotāju, kas vecāki par 55 gadiem, iesaisti mūžizglītībā un darba tirgū.

Līdz šim projekta dalībnieki apmeklējuši datorkursus, apguvuši uzņēmējdarbības pamatus,  piedalījušies dažādās radošajās darbnīcās, kā arī pilnveidojuši aušanas, šūšanas un citas prasmes.

"Es esmu jau vairāk nekā 30 gadus bijis pedagogs, un tagad tad tā nodrošinu sev atkāpšanās ceļu vecumdienām. Es domāju, ka tas ir visiem zināms, ka cilvēks izdeg. Kādreiz pienāk tas mirklis, ka vairs nespēj un varbūt negribi. Gribas atslēgties, un ir jau jauki, ka tu pats ar savām rokām vari kaut ko izgatavot. Un varbūt tas priekšdienās nodrošinās vecumdienas," sprieda projekta "Active Age" dalībniece Līga Maija Seņina.

Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta „Vienlīdzīgas iespējas ilgtermiņa bezdarbnieku senioru iekļaušanai darba tirgū lauku apvidos/Active Age” mērķis ir nodrošināt vienlīdzīgas iespējas iesaistīties darba tirgū pirmspensijas vecuma (55+) bezdarbniekiem un pensionāriem, kuri vēlas apgūt jaunas prasmes un izmantot tās papildu ienākumu gūšanā.

Projekts "Active Age" noslēgsies nākamā gada februārī. Līdz tam vēl dalībnieki apgūs angļu valodu, piedalīsies personības izaugsmes treniņos un dārzkopības kursos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti