Rīta Panorāma

Annas Rancānes luga «Bišumāte un vilkacis» Nacionālajā teātrī

Rīta Panorāma

Intervija ar Edvardu Smiltēnu

Intervija ar Ivaru Balodi

«Apeirons»: Vecākiem aizvien jācīnās par bērna ar īpašām vajadzībām iespējām mācīties skolā

Vecākiem aizvien nepārtraukti un smagi ir jācīnās par to, lai viņu bērnam ar īpašām vajadzībām būtu iespējas mācīties skolā, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” piektdienas, 2.decembra, rītā sacīja invalīdu un viņa draugu „Apeirons” vadītājs Ivars Balodis.

Viņš gan atzina, ka izglītība nav vienīgā sfēra, kur cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir grūtības saņemt tās pašas iespējas, kas ir citiem. Proti, problēmas mēdz būt veselības aprūpē vai vides pieejamībā.

„Patlaban tomēr vēl ir sajūta, ka ir jācīnās, un tas, manuprāt, nav normāli,” secināja Balodis.

Tiesa, otrajā no minētajām sfērām Latvijā šobrīd notiek strauja un pozitīva attīstība. Vides pieejamības risinājumi bieži vien ir inovatīvi un moderni. Turklāt jaunas ēkas bez vides pieejamības vispār netiek celtas.

Vaicāts, kas šobrīd ir aktuālāks cilvēku ar īpašu vajadzību vidū – infrastruktūras pielāgošana vai tomēr sabiedrības attieksme, lai tā nekļūtu pārāk žēlojoša, Balodis atzina, ka nozīmīgi ir abi. No vienas puses, infrastruktūrai ir jābūt piemērotai, lai vispār izietu ārā no mājām, no otras puses, arī attieksmei ir jāmainās, viņš neslēpa.

Paredzams, ka sestdien, 3.decembrī, būs starptautiskā cilvēku ar invaliditāti diena un tajā uzmanība būs pievērsta izglītības pieejamībai. Īpašā šim jautājumam rīkotā konferencē iepazīstinās ar apjomīga pētījuma - Latvijas augstskolu monitoringa – rezultātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti