Apē uztraucas par iedzīvotāju braukāšanu strādāt uz igauņu rūpnīcu

Par spīti Covid-19 dēļ izsludinātajai ārkārtējai situācijai un aicinājumiem palikt mājās un maksimāli ievērot sociālo distancēšanos, Apes pusē kāds igauņu uzņēmums turpina organizēt speciālo transportu, kas nogādā vairākus Apes iedzīvotājus uz darbu Igaunijas rūpnīcā, Latvijas Radio pastāstīja “Alūksnes un Malienas Ziņas” galvenā redaktore Līga Vīksna.

Laikrakstam par to ziņoja kāds darbinieks, kurš pats pauda satraukumu par šo situāciju, jo darbinieki neievēro pašizolāciju un ieteikumus nepulcēties un ievērot 2 metru distanci.

Igaunijas lielākais logu un durvju ražotājs, kura rūpnīca atrodas aptuveni 20 kilometru attālumā no Apes, katru rītu nogādāja darbiniekus uz rūpnīcu un vakarā – atpakaļ uz Api.

Uzņēmums esot piedāvājis darbiniekiem arī palikt mājās atvaļinājumā, bet daudzi šo iespēju nevēlējās izmantot.  

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi. Tāpat noteikts, ka brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri.

25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti