Apcietinātajai ventspilniecei veiks psihiatrisko ekspertīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pēc Labklājības ministrijas ārkārtas pārbaudes Ventspils sociālajā dienestā speciālisti pagaidām secina, ka dienests ir veicis atbilstošu sociālo darbu ar cietušo ģimeni. Taču vēl turpināsies padziļināta izņemto dokumentu pārbaude ministrijā. Traģiskajā negadījumā, ielecot Ventas upē pie Ventspils apvedtilta, trešdien bojā gāja divi mazi bērni, savukārt māte ceturtdien ir apcietināta un policija viņai nozīmējusi psihiatrisko ekspertīzi.

Labklājības ministrija trešdien veica ārkārtas pārbaudi sociālajā dienestā Ventspilī, lai skaidrotu apstākļus ģimenē un sniegto atbalstu pirms vakardienas traģēdijas, kurā pēc mātes pašnāvības mēģinājuma bojā gājuši divus un trīs gadus veci zēni.

Ministrijas Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles departamenta direktore Inese Kukore saka – pirmais viedoklis ir, ka sociālais dienests ar šo ģimeni ir strādājis, klientei sniegts gan materiālais pabalsts, gan atbalsts.

Labklājības ministrija vēl turpinās padziļināti izvērtēt dienesta darbu divu nedēļu garumā. Cietušās sievietes ģimene kopš 2011. gada saņēmusi sociālo palīdzību, un pēdējā konsultācija noritējusi 14. jūnijā. Dienesta vadītāja Dace Kaņepe skaidroja, ka sieviete bija pieteikusies bezdarbnieku kursos un apņēmusies bērnus vest uz dienas centru, lai būtu sabiedrībā. Taču iemeslu depresijai arī netrūka - šķirta laulība un zaudēts darbs.

Trešdien pēcpusdienā sieviete pārvesta uz psihoneiroloģisko slimnīcu Liepājā. Pēc policijas sniegtās informācijas, tagad viņa jau ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Valsts policija sievietei noteiks tiesu psihiatrisko ekspertīzi.

Kad būs zināmi rezultāti, likumsargi atturas prognozēt. Likums paredz, ka personas, kas izdarījušas noziegumus, bet sirgst ar psihiskiem traucējumiem un ir atzītas par nepieskaitāmām vai ierobežoti pieskaitāmām, dodas nevis uz cietumu, bet gan ārstēties.

Krīžu centra ''Skalbes'' psiholoģe Zane Avotiņa arī savā ikdienā saskaras ar līdzīgiem gan sieviešu, gan vīriešu depresiju gadījumiem un patiešām - bieži iemesli ir ekonomiskais un attiecību stāvoklis ģimenēs.

„No vienas puses ir jārunā par pašnāvību kā tādu - tā ir lieta, ar kuru ik pa laikam sastopamies, par kuru ļoti grūti runāt un tikt galā. No otras puses – sievietes loma, protams, nozīmīga… sievietes audzina vienas pašas bērnus, ļoti liela atbildība…” - psiholoģe uzskata, ka meklēt vienu vainīgo šajā situācijā ir lieki, bet visi spēki jākoncentrē palīdzības sistēmas uzlabošanā gan ikdienā sabiedrībā gan visās institūcijās.

„Jābūt pietiekami modriem, nebūt vienaldzīgiem, bet arī nepārspīlēt. Šobrīd redzam – ir vainīgā meklēšana, bet gribas vērsties pie sabiedrības, pie sabiedrības attieksmes.”

Pašlaik noslīkušo zēnu māte ir apcietināta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Policijā ir sākts kriminālprocess par slepkavību. Bargākais sods par šādu noziegumu ir mūža ieslodzījums, taču Valsts policija vēl sievietei nozīmēs tiesu psihiatrisko ekspertīzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti