Apcietinājumā patur arī Daugavpils lietā aizturēto Sprinovski (papildināts)

„Daugavpils siltumtīklu" lietā par kukuļdošanu aizdomās turēto Jāni Sprinovski joprojām paturēs apcietinājumā. Tā otrdien lēma Rīgas apgabaltiesa, atstājot negrozītu Rīgas rajona tiesas 3.februāra lēmumu par apcietinājumu kā drošības līdzekli. Iepriekš Sprinovska mantai pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma tika uzlikts arests.

Tiesa otrdien noraidīja Sprinovska advokāta Regnāra Jansona lūgumu apcietinājumu aizstāt ar drošības naudu. 

Šis lēmums nav pārsūdzams, līdz ar to vēl vismaz divi mēneši cietumā būs jāpavada gan par 120 tūkstošu eiro kukuļa došanu aizdomās turētajam uzņēmējam Jānim Sprinovskim, gan Daugavpils vicemēram Vjačeslavam Širjakovam (SC). 

Advokāts norādīja, ka Sprinovskis nepiekrīt apsūdzībām. "Tādā izpratnē, kā pasniedz KNAB, tādā noteikti nē. Viņi ir uzņēmēji, viņi visu laiku ar kaut kādām naudām darbojas, un tiek pārskaitīts un darīts. Katrā ziņā, tām personām, kurām, kā publiskajā telpā pateikts, it kā dots kukulis, tādas ne sarunas bijušas, ne nolūki," atzīmēja advokāts Jansons.

Tāpat otrdien tiesa lēma, ka apcietinājumā jāpaliek arī Daugavpils domes priekšsēdētāja vietniekam Vjačeslavam Širjakovam.

„Naudas, cik es varu spriest, ir grozījušās, bet ne kukulis un ne šādā summā. Es to neņemos komentēt, to var pateikt tikai mans klients, ja viņš to vēlēsies,” skaidroja Širjakova advokāts Dainis Lūsis.

Jau ziņots, ka februāra sākumā Daugavpils pašvaldības uzņēmumā „Daugavpils siltumtīkli” KNAB darbinieki veikuši kratīšanas. Lietā kopumā aizturētas divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas un četri uzņēmēji. Apcietinājums minētajām personām piemērots kā drošības līdzeklis.

Kukuļa summa, kas figurē Daugavpils pašvaldības amatpersonu krimināllietā, ir 120 000 eiro (84 000 latu).

Iepriekš arī vēstīts, ka Saskaņā ar KNAB lēmumu par aresta uzlikšanu Sprinovska mantai, aizdomās turētā statuss viņam piemērots ne tikai par iespējamo kukuļdošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu, kā līdz šim minējis KNAB. Sprinovskis tiek turēts aizdomās arī par krāpšanas lielā apmērā organizēšanu.

Uzņēmumu reģistrs piemērojis Sprinovskim piederošo kapitāldaļu arestu uzņēmumos „Batergo" un „Sprino," kas uzvarējuši Daugavpils trešās siltumcentrāles iepirkuma konkursos. Tāpat arestētas daļas Liepājā vērienīgu vēja parku būvēt iecerējušajai SIA „Rapsoil," kā arī citās Sprinovska firmās: "DAV 1", "ENERGO-DIN", "Augulienas dizains" un "NTP". Uzņēmumu reģistrs gan atteicies arestēt Sprinovska daļas akciju sabiedrībā „SWIP". Akcionāru reģistra vešanu nodrošina valde, tāpēc Uzņēmumu reģistra rīcībā nav aktuālās informācijas par akciju sabiedrības īpašniekiem, skaidro iestāde.

Jāatgādina, ka aizdomās par kukuļņemšanu tika aizturēts arī „Daugavpils sitlumtīklu” valdes loceklis Māris Laudiņš, kuram KNAB liedza pildīt šos pienākumus, tāpēc tagad viņš uzņēmumā strādā par galveno enerģētiķi. Par aizdomās turētajiem kukuļošanas starpniecībā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā KNAB atzinis Daugavpilī pazīstamos atkritumu biznesa pārstāvjus Antonu Oglodkovu un Sergeju Karnauhovu.

Advokāts Jansons, taujāts par Sprinovska darījumiem ar Oglodkovu un Karnauhovu, atbildēja:
Jansons: Ko jūs uzskatāt par darījumiem?
Korespondents: Naudas pārskaitījumi?
Jansons: Pārskaitījumi nav bijuši.
Korespondents: Skaidras naudas...
Jansons: Viņi ir Daugavpils uzņēmēji. Mans klients arī tur darbojas, tā kā viņiem ir kopīgi darījumi, gan nākotnē paredzēti.

Advokāts Jansons: Viņi ir Daugavpils uzņēmēji. Mans klients arī tur darbojas, tā kā viņiem ir kopīgi darījumi, gan nākotnē paredzēti.

Savukārt apcietinājumu pārsūdzējis ir vairāku Sprinovskim piederošo uzņēmumu, arī „Daugavpils siltumtīklu” lietā figurējošā SIA „Batergo” valdes loceklis Gints Sorokins, kurš arī tiek turēts aizdomās par kukuļdošanu. Par viņam piemēroto drošības līdzekli tiesa spriedīs nākamās nedēļas sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt