Panorāma

Ķekavas «budžeta nakts» raisa bažas

Panorāma

Latvijas pilsoni K. Misāni patur apcietinājumā

«ABLV Bank» naudas atmazgāšanas lietā pirmais apcietinātais

Apcietina vienu «ABLV Bank» lietā aizturēto

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai bija nepieciešama aptuveni stunda, lai apmierinātu prokuratūras prasību un vienam no “ABLV Bank” lietā aizturētajiem kā drošības līdzekli piemērotu apcietinājumu.

Krimināllietā par vismaz 50 miljonu eiro atmazgāšanu likvidējamajā “ABLV Bank” apcietinājums piemērots juristam un uzņēmējam Andrim Putniņam.

Par drošības līdzekli Putniņam šodien lēma Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa. Kopumā lietā aizturētas četras personas. Zināms, ka aizturēto vidū ir bijušie “ABLV Bank” darbinieki. Putniņš tiesā uz žurnālistu jautājumiem neatbildēja, taču norādīja, ka  “ABLV Bank” nav strādājis. Lietas detaļas neatklāj arī prokuratūra, kas vada izmeklēšanu.

Prokurors Dainis Šteinbergs pastāstīja, ka šī persona atzīta par aizdomās turēto par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa.  

Apcietina vienu «ABLV Bank» lietā aizturēto
00:00 / 03:04
Lejuplādēt

Apcietinātais savu vārdu žurnālistiem neatklāja. Vispirms tiesā ieradās valsts nodrošinātais aizstāvis, bet īsu brīdi pirms tiesas sēdes sākuma ieradās advokāts, kurš aizdomās turēto pārstāvēs uz noslēgtās vienošanas pamata. Līdz ar to valsts nodrošinātais aizstāvis tiesas sēdē nepiedalījās, ziņoja LTV.

Prokurors apcietinātā vārdu neatklāja, bet norādīja, ka vīrietis nav „ABLV Bank”  darbinieks.

Iepriekš prokuratūrā apliecināja, ka šajā kriminālprocesā aizturēti četri cilvēki, tai skaitā arī bankas darbinieki.  

Prokurors Šteinbergs arī apliecināja, ka aizturēto vidu ir bijušie bankas darbinieki. Vai vēl kādam no viņiem prokuratūra lūgs tiesu piemērot apcietinājumu, prokurors pagaidām neatbildēja.

"Vienīgais varu norādīt to, ka noziedzīgais nodarījums ir samērā sarežģīts. Iesaistīts ļoti liels personu skaits, un pati izmeklēšana ir sarežģīta. Tāpēc arī prokuratūra iesaistījās un no paša sākuma veic šo izmeklēšanu. [..] Ir vairākās valstīs noteikti izmantoti gan uzņēmumi, gan norēķinu konti, bet detalizētu informāciju nevarēšu sniegt," tā prokurors.

Taču neoficiāli zināms, ka viens šāds lūgums jau ir pieteikts izskatīšanai ceturtdien.

Prokurors sacīja, ka šī noziedzīgā grupa ir starptautiska. Norēķinu konti un uzņēmumi izmantoti vairākās valstīs, taču pagaidām, sargājot izmeklēšanas noslēpumu, prokurors detaļas neatklāj, vien apliecināja to, ka sadarbojas ar kolēģiem Baltkrievijā.

Viņš arī atklāja, ka kratīšanas laikā “ABLV Bank” lietā specvienība “Omega” piesaistīta kārtības nodrošināšanai, jo izmeklēšanas darbības notika lielā objektā.

“ABLV Bank” komunikācijas departamenta vadītājs Jānis Bunte sacīja, ka otrdien, kad bankā notika kratīšanas, neviens no darbiniekiem netika aizturēts.  “Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju, ne pret vienu esošo likvidējamās “ABLV” bankas darbinieku nav izteiktas nekādas aizdomas”.

 KONTEKSTS:

Latvijas tiesībsargājošās iestādes izmeklē lietu par 50 miljonu eiro atmazgāšanu, saistībā ar to 28. janvārī likvidējamajā “ABLV Bank” notika izmeklēšanas darbības. Lietā kratīšanas veiktas arī Baltkrievijā.  Procesā ir 8 personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību, arī bankas darbinieki. Četras no šīm personām tika aizturētas. Savukārt divām personām prokuratūra vēlētos piemērot apcietinājumu.

 "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018. gada 26. februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju pēc reputācijas problēmām, ko komercbanka piedzīvoja pēc tam, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās

"ABLV Bank" 2018. gada marta sākumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) iesniedza pašlikvidācijas plānu. Iesnieguma projektu sagatavoja bankas akcionāru sapulces ievēlētie likvidatori. Plānu FKTK akceptēja 2018. gada 12. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti