Apbalvos vidusskolēnu mediju projektu konkursa «Pilna doma» uzvarētājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

 

Svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piektdien, 19.maijā, tiks godināti konkursa "Pilna doma" uzvarētāji - Latvijas vidusskolu jaunieši, kas radījuši spilgtus žurnālistiskus stāstus par savai kopienai svarīgo. Pasākumu tiešraidē varēs vērot portālā LSM.lv.

Kā informē projekta vadītāja Evita Puriņa, Latvijas žurnālistikas zvaigžņu žūrija atlasījusi četrus labākos darbus, kuri saņems balvu un iespēju sasniegt plašāku auditoriju.

Piektdienas ceremonija ir kulminācija projektam "Pilna doma" - Baltijas Mediju izcilības centra (BMIC) mediju pratības un kritiskās domāšanas iniciatīvai, kas īstenota ar Britu Padomes atbalstu. 

Projekta "Pilna doma" sākuma posmā 100 skolotāju no dažādām Latvijas malām apguva mediju pratību BMIC semināros Rīgā, Daugavpilī un Liepājā. To mērķis bija sniegt pamata zināšanas par žurnālistikas principiem un žanriem, un iedrošināt skolotājus atbalstīt gudru mediju patēriņu un uzņēmību radīt mediju saturu vidusskolēnu vidū.

Seminārus papildināja mājaslapā "pilnadoma.lv" brīvi pieejamie mācību materiāli – žurnālistu video lekcijas, aktuāli žurnālistikas žanru un ētikas dilemmu piemēri, un uzdevumi to labākai izpratnei. 

Projekta otrajā daļā vidusskolēni pēc savas izvēles veidoja žurnālistikas darbus - video sižetus, rakstus, infografikas par to, kas viņu kopienā aktuāls – lai tie būtu jauniešu mobilo ierīču lietošanas paradumi, plastmasas maisiņu kaitīgā ietekme uz vidi vai ciemata sliktās infrastruktūras radītie izaicinājumi skrituļotājiem.

No dažādām Latvijas malām iesūtītos darbus vērtēja Latvijas vadošie žurnālisti un mediju eksperti - Anda Rožukalne, Inga Spriņģe, Guntis Bojārs, Marta Cerava, Anna Platpīre un Anatolijs Golubovs, kā arī Britu padomes vadītāja Latvijā Zane Matesoviča.

Toma Grēviņa un Ketijas Šēnbergas vadītajā noslēguma pasākumā piektdien paziņos konkursa uzvarētājus, kuru darbi kļūs pieejami plašai auditorijai – tos publicēs sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Desmit labākajām komandām būs arī iespēja doties uz sabiedrisko mediju redakcijām un tikties ar žurnālistiem, bet viena komanda saņems biedrības “Avantis” speciālbalvu. 

Projektu "Pilna doma" finansiāli atbalsta Britu padome.

Sadarbības partneri ir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv, Valsts izglītības satura centrs, pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", Latvijas Nacionālā bibliotēka, jauniešu organizācija Avantis, UNESCO Latvija, e-klase, Vidzemes Augstskola, Rīgas Stradiņa universitāte, izglītības programma "Iespējamā misija", Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti