Sadaļas Sadaļas

Apbalvojuma «Laiks Ziedonim» ceremonija notiks Jūrmalā

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” aicina uz apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremoniju 3. maijā plkst. 19 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

Ceremonijā tiks cildināti laureāti piecās kategorijās, savukārt muzikālajā daļā skanēs fonda „Viegli” skaistākās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Apbalvojums „Laiks Ziedonim” tiek pasniegts trešo gadu. Kā zināms, 3. maijs ir Imanta Ziedoņa dzimšanas diena.

Pasākuma rīkotāji norāda uz to, ka Jūrmala bijusi dzīves vieta diviem dižgariem -  Imantam Ziedonim, kurš Jūrmalā dzīvojis astoņus gadus, un Rainim. Abu latviešu tautas dižgaru tikšanās notikusi jau pagājušā gadā, kad apbalvošanas ceremonijā skanēja epizodes no Imanta Kalniņa operas „Spēlēju, dancoju”, kurai Imants Ziedonis pēc Raiņa lugas motīviem veidojis libretu. Savukārt 2015. gada rudenī Mākslas stacijā "Dubulti" norisinājās Imanta Ziedoņa grāmatas „Mūžības temperaments. Studijas par Raini” atklāšanas un fonda „Viegli” jaunā mūzikas albuma gaidīšanas svētku koncerts. 

„Šī gada ceremoniju mēs gribētu veidot gan kā laureātu sveikšanas pasākumu, gan arī izskaidrot skatītājiem, kāpēc tieši Novadpētniecība, Zinātne, Bērni un jaunieši, Dzīve literatūrā, un Tautsaimniecība ir Ziedonim svarīgas kategorijas. Šis pasākums būs kā stāsts par Ziedoņa idejām, par Ziedoņa laikabiedriem, kuri pulcējās ap viņu, par to, ko viņi kopā darīja un domāja, par to, ko viņi vēlējas sasniegt. Mēs vēlētos iegriezt darbības ratu. Tāpēc šī pasākuma galvenais simbols ir dzirnakmens ,” stāsta apbalvojuma ceremonijas režisors Viesturs Meikšāns.

Ceremonijas skatuves vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks Voldemārs Johansons. Skaņdarbus no „Viegli” mūzikas albumiem izpildīs fonda „Viegli” mūziķi: Renārs Kaupers, Māra Upmane-Holšteine, Jānis Strapcāns, Raimonds Gusarevs un Jānis Holšteins-Upmanis. Ceremonijas vadītāji – Renārs Kaupers, Eva Ikstena un Jānis Holšteins-Upmanis.

 „Arī šogad mēs sniegsim iespēju ikvienam interesentam sekot līdzi ceremonijai ar Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio 1 tiešraižu palīdzību. Savukārt tos, kuri vēlas izbaudīt šo svētku atmosfēru klātienē, aicinām iegādāties biļetes ekase.lv, šādā veidā atbalsot apbalvojuma „Laiks Ziedonim” norisi,” aicina fonda "Viegli" pārstāve Ināra Kehre.

Balvas "Laiks Ziedonim" laureāti saņems mākslinieces Olgas Šilovas darināto statueti un naudas balvu 3000 eiro apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt