Panorāma

Polija būvēs divas atomelektrostacijas

Panorāma

Panorāma

Apbalvo labākos eksakto mācību priekšmetu skolotājus

Apbalvo labākos eksakto mācību priekšmetu skolotājus

Skolotājs ir tas, kurš rosina skolēna interesi par mācību priekšmetu. Tomēr daļa skolotāju savā profesijā nejūtas novērtēti, norāda profesionālāko skolotāju Ekselences balvu konkursa iniciatori. Viņi jau desmito gadu godina izcilākos pedagogus eksaktajos mācību priekšmetos, kuros pašlaik skolotāju īpaši trūkst.

Fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāju trūkums jau ir katastrofāla problēma, sacīja Ekselences balvas idejas autori, norādot, ka viņi vēlas pateikt "paldies" tiem sava aroda meistariem, kas māk skolēnus ieinteresēt un radīt izpratni par dabaszinībām un matemātiku.

Ekselences balvu konkursa finālisti

Ķīmijā:

 • Sandra Ziemele, Līvānu 1.vidusskola;
 • Ligita Anspoka, Rīgas Stila un modes tehnikums;
 • Aija Pētersone, Talsu 2.vidusskola;
 • Inga Melngaile, Jaunmārupes pamatskola;
 • Karina Kalerija Kostrjukova, Rīgas 34.vidusskola.

Bioloģijā:

 • Sandra Strauta, Staiceles pamatskola;
 • Baiba Šmite, Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskola;
 • Lāsma Krastiņa, Bauskas Valsts ģimnāzija;
 • Līva Pētersone Niedrīte, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija;
 • Vita Rozēna, Pilsrundāles vidusskola.

Matemātikā:

 • Artūrs Ļevikins, Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija;
 • Liene Purgaile, Rīgas Franču licejs;
 • Līga Zālīte, Smiltenes vidusskola;
 • Jevgeņija Gaiķena, Rīgas Zolitūdes ģimnāzija;
 • Indra Pauliņa, Talsu 2.vidusskola.
"Un tāpēc mums liekas ļoti svarīgi novērtēt tos kolēģus, kuri, neskatoties uz milzīgo pārslodzi, tomēr mēģina darīt pēc iespējas labāk. Iespēja izvirzīt Ekselences balvai ir ikvienam. Gan skolēniem, gan vecākiem, gan absolventiem," stāstīja Latvijas Universitātes (LU)  Starpnozaru izglītības inovāciju centra (SIIC) direktore Dace Namsone.

 

Konkurence par ekselenta skolotāja titulu šogad bija patiešām liela. No 190 pieteikumiem līdz finālam tikuši 25 spēcīgākie, kas savu meistarību šodien demonstrēja Rīgas Teikas vidusskolā, vadot reālas mācību stundas.

Mācību stundu 8. klasei matemātikā par vienādām un vienlielām figūrām šoreiz Teikas vidusskolas skolēniem vadīja skolotāja Liene Purgaile no Rīgas Franču liceja. Balvai viņu pieteikuši pašas skolēni.

"Viņi parasti ir tie, kuri saka – "skolotāj, jūs esat īstajā vietā, jūs spējat iedvesmot".

Pat tie skolēni, kuri ar matemātika nav uz tu – viņi saka, ka "šīs ir tās stundas, par kurām es zinu, ka atnākot es būšu gaidīts"," atzina skolotāja.

Mācību stundai atvēlētais laiks paskrien nemanot.

Emīls, Rīgas Teikas vidusskolas 8. klases skolnieks atzina: "Patika tas, kā skolotāja komunicē ar mums un vēl konfektes iedeva stundas beigās. Ļoti patika! (..) Mums arī ir līdzīgi. Skolotāja nāk, iesaistās, palīdz visiem. Ikviens, kurš paceļ roku, tiek uzklausīts."

Tikmēr matematikas skolotāja Purgaile vērtēja: "Matemātika ir fundaments, un es vienmēr to saku. Šis ir tāds prāta fitness. Citi iet uz zālīti kačāt vēdera muskuļus, bet es saku – "jūs atnācāt uz matemātikas stundu, lai kačātu šīs pelēkās šūniņas, kas atrodas šeit [galvā]"."

Matemātika ir tas mācību priekšmets, kurā parasti vidējais vērtējums, salīdzinot ar citiem obligātajiem centralizētajiem eksāmeniem, ir viszemākais.

"Es gribu ticēt tam, ka, ja būs skolotāji, kuri "iedegsies" par savu priekšmetu, tad skolēnu rezultāti būs arvien labāki un labāki. Es to redzu pēc saviem skolēniem, un mani skolēni jau ir soli priekšā valsts vidējam.

Tas ir tikai kā tāds apliecinājums tam, ka kopā mēs to varam panākt," sprieda Purgaile.

Savu izvēli – kļūt par skolotāju – Purgaile ne reizi nav nožēlojusi. Tai pašā laikā viņa piekrīt, ka problēmas izglītības nozarē ir samilzušas.

"Ir lietas, ko vajadzētu sakārtot, taču, ja es par tām domāšu, katru dienu ieejot klasē, tas nebūs pareizi pret maniem skolēniem. Jo es vienmēr esmu domājusi, ka pat tad, ja es jūtos šajā dienā slikti, man nav nekādas tiesības savu neapmierinātību uzvelt uz skolēniem."

Un dienas noslēgumā visi skolotāji varēja baudīt svinīgo ceremoniju LU, kurā viņus sveica Valsts prezidents un balvas mecenāti – Latvijas uzņēmēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti