Pusdiena

Pusdiena 19.07.2017

Pusdiena

ES institūcijas satrauc Polijas tiesu reformas plānu attīstība

Ap vairākām Rīgas skolām dome nelikumīgi uzcēlusi žogus

Būvvaldē apliecina – žogus ap vairākām Rīgas skolām dome cēlusi bez saskaņojuma

Rīgas būvvalde ierosinājusi lietu par patvaļīgas būvniecības lietu saistībā ar galvaspilsētas domes Īpašuma departamenta pasūtītajiem un nu jau uzceltajiem žogiem ap vairākām pilsētas skolām un bērnudārziem. Pārbaudē būvvalde neatrada žogu būvniecības saskaņošanas dokumentāciju un tagad gaida no domes paskaidrojumus.

Maija beigās Latvijas Radio vēstīja par vairākām Rīgas skolām un bērnudārziem, kurus nu iejož pašvaldības uzstādīti žogi. Par to, ka ap mācību iestādēm būvēs žogus, bija lasāms arī domes mājaslapā. Par žogu esamību Latvijas Radio pārliecinājās arī dabā.

Taču nebija atrodami dokumenti, kas apliecinātu šo žogu celtniecības likumību.

Nu Rīgas būvvalde pabeigusi pārbaudi par Rīgas domes Īpašumu departamenta pasūtītajiem žogiem. Secinājums ir, ka tie patiešām uzcelti nelikumīgi.

Rīgas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka atklāja, ka no pārbaudītajām 11 adresēm tikai vienai atrasta žoga likumību apliecinoša dokumentācija: „Šobrīd no būvvaldes rīcībā esošās informācija mēs nevaram atrast, ka būtu saskaņota dokumentācija žogu izbūvei. Ir sagatavots atzinums par žogu izbūves likumības pārbaudēm, kurā norādīts, ka būvvaldes rīcībā nav žogu izbūves darbu likumības apliecinošu dokumentu. Nav informācijas par izbūves laiku un tā darba veicējiem.”

Žūka skaidro, ka patvaļīgas būvniecības gadījumā ir nelikumīgi uzceltais objekts jānojauc vai jāizstrādā tā celšanai nepieciešamie dokumenti un jāsaskaņo būvvaldē. „Uz visiem attiecas vienādi nosacījumi - gluži tāpat kā parastam iedzīvotājam; arī īpašumu departamentam šobrīd ir pieprasīts viedoklis.

Tikai pēc viedokļa saņemšanas mēs varam lemt par administratīvā akta izdošanu, kur tiek norādīts vai nu atjaunot iepriekšējo stāvokli, vai - saskaņojiet dokumentāciju,” stāsta būvvaldes pārstāve.

Būvvaldē gan norāda, ka arī attiecībā uz patvaļīgu būvniecību pastāv noilgums. Tā kā būvvaldē nav zināms, kad žogi ir celti, tad pagaidām nevar spriest, vai par pārkāpumu vēl nav iestāties noilgums un sodu var piemērot.

Īpašuma departamentā viedokli Latvijas Radio uzzināt neizdevās. Departamenta pārstāve Baiba Gailīte aicina ar viņu sazināties augustā. Savukārt departamenta direktors Oļegs Burovs uz telefona zvaniem neatbildēja vispār.

Kad par žogu celšanu Latvijas Radio īpašuma departamentā interesējās maijā, Gailīte rakstiski paskaidroja – dokumentācijas sagatavošana prasa ilgu laiku, bet darbus skolas teritorijā var veikti tikai vasaras brīvlaikā. Tāpēc celtniecība bez saskaņojuma šajā gadījumā ir attaisnojama ar sabiedrības ieguvumu.

Skaidrojums būvvaldei Rīgas domes departamentam jāsniedz šīs nedēļas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti