Ap 150 senioru un invalīdu pieteikuši dalību Lieldienu gadatirgū

Ceturtdien Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā sāksies Lieldienu senioru un invalīdu gadatirgus. Turpmākās trīs dienas stacijā seniori un invalīdi piedāvās iegādāties pašu darinātus izstrādājumus.

Tirdziņš ir kļuvis par Lieldienu tradīciju, un šogad tas notiks jau trešo reizi.

''Šogad mums ir iespējas apmierināt pieprasījumu parādīties ar saviem izstrādājumiem 150 cilvēkiem, tas ir trīs dienas, katru dienu pa 50. Jāsaka, ka pieprasījums ir daudz lielāks. Galvenais mērķis ir dot iespēju pensionāriem, rokdarbniekiem realizēt savu sastrādāto produkciju, tādējādi nedaudz papildināt savu budžetu ar ienākumiem no sava darba,'' stāsta Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) prezidents un Saeimas deputāts no Zaļo un zemnieku savienības Andris Siliņš.

Lieldienu labdarības gadatirgus un citi Pensionāru iespēju centra un LPF pasākumi tiek organizēti ar nolūku popularizēt veco ļaužu ieguldījumu Latvijas sabiedrībā, mainot priekšstatu par viņiem kā tikai pasīviem sociālās palīdzības saņēmējiem. Vecākās paaudzes pārstāvjiem tiks nodrošināta iespēja rādīt plašākai publikai pašu rokām darinātas preces, tirgot ar tām, kā arī mācīt citus gatavot līdzīgas lietas. Tas stiprinās starppaaudžu pieredzes, zināšanu un prasmju pārneses prakses, kas ļaus veciem cilvēkiem justies kā darbaudzinātājiem un sabiedrībā pieprasītiem speciālistiem.

Gadatirgus tiek iecerēts arī kā platforma senioriem nozīmīgas informācijas apmaiņai un izplatīšanai, kurā organizācijas, kas darbojas dažādās ar vecu cilvēku vajadzībām saistītās sfērās, varēs iepazīstināt ar savām aktivitātēm, pakalpojumiem un precēm.

Lieldienu gadatirgus darbosies no plkst. 10 līdz 18,  atklāšanas pasākumā ceturtdien, 24. martā,  plkst. 11 piedalīsies gadatirgus rīkotāji, sadarbības partneri un senioru mūziķu kopa no Gulbenes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt