Panorāma

Pēc postošajiem plūdiem turpinās glābšanas darbi

Panorāma

Arī Lietuvā un Igaunijā spriež, kā motivēt vakcinēties

Ap 1000 topošo speciālistu saņem RTU diplomu

Ap 1000 topošo speciālistu Spilves lidlaukā saņem RTU diplomu

Augstskolās turpinās izlaidumu laiks. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) arī šogad rīko svētkus visiem absolventiem vienuviet – Spilves lidlaukā Rīgā. Šāda ideja par izlaidumu brīvā dabā, studentiem ierodoties savās automašīnās un saglabājot distanci citam no cita, radās pērn. Un to turpina arī šajā vasarā.

Jaunie speciālisti atzina, ka šāds izlaiduma formāts ir neierasts, bet arī studiju beigas Covid-19 dēļ nebija tādas, kā viņi bija iztēlojušies. Un tomēr ļoti liels ir prieks par iegūto diplomu.

Kopumā izlaidumu apmeklē un savus diplomus šovakar saņem aptuveni 1000 jauno speciālistu.

RTU absolvents Rolands pastāstīja: "Protams, ka pozitīvs, priecīgs, ka tik ilgs laiks ir pagājis, mērķis panākts un visu, ko vēlies savā dzīvē, ir jāmēģina sasniegt." Viņš atzina, ka šī izlaiduma norises ideja viņam  patīk, jo pirmo reizi piedzīvots kas tāds.

Savukārt absolvents Andris norādīja: "Studiju laiks nu kā jau studijas – bija grūtāki brīži, bija vieglāki brīži. Bija priecīgi brīži ar nokārtotiem studiju darbiem un nodotiem projektiem. Protams, tās grūtības jau piemirstas."

Bet Anastasija sacīja: "Bija labi, ka bija attālinātās lekcijas, tās reizēm bija līdz desmitiem. Tu vari būt gultā un kaut ko jaunu uzzināt. Nezinu, nekad neesmu bijusi citā izlaidumā. Nevaru salīdzināt ar citiem. Normāli!"

Kāds cits absolvents Agris norādīja: "Vērtīgākais bija laiks, iegūtās zināšanas no pasniedzējiem. Protams, arī kursa biedru atsaucība, baigais darbs." Viņš atzina, ka šāda formāta izlaidumā piedalās pirmo reizi. "Galvenais, lai ir ātri un nesāpīgi. Lai apsveic un var doties tālāk."

Pie ieejas pārbauda Covid-19 sertifikātus

Absolventi norises vietā ieradās savās automašīnās, un pie reģistrācijas telts viņiem jāuzrāda Covid-19 sertifikāts.

Absolventi, kuriem ir sertifikāts, drīkst izkāpt no automašīnas, doties uz savas fakultātes telti un saņemt diplomu aci pret aci. Savukārt studenti bez derīga sertifikāta dokumentu saņem turpat automašīnā, atverot savu logu.

Saskaņojot ar Kultūras ministriju, visi absolventi drīkst izkāpt no automašīnām un piecelties kājās, skanot Latvijas valsts himnai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt