Panorāma

Partijas saņēmušas neatļautus ziedojumus

Panorāma

Obligāts riteņbraukšanas eksāmens ceturtklasniekiem?

Skaļruņus 16.martā drīkstēs izmantot 30 minūtes

«Antifašisti» skaļruņus 16.martā varēs izmantot uz īsu brīdi

Administratīvā rajona tiesa daļēji apmierināja "Apvienības pret nacismu" sūdzību par Rīgas domes lēmumu liegt tai izmantot skaņu pastiprinošās iekārtas 16.martā pie Brīvības pieminekļa leģionāru piemiņas gājiena laikā. Dome bija liegusi skaņu tehniku izmantot no pulksten 11 līdz 13, savukārt tiesa atļāva biedrībai skaņu pastiprinošās iekārtas izmantot piketa un sapulces laikā no plkst.11 līdz 11.30.

Pirms tam „Apvienības pret nacismu” pārstāvis Vladimirs Buzajevs tiesā skaidroja, kāpēc viņi grib izmantot skaņas aparatūru.

Vladimirs Buzajevs par 16.marta pasākuma mērķiem

  „Pirmkārt, lai visi uzklausītu mūsu patriotiskās dziesmas (..) Otrkārt, mūsu mērķis ir atgādināt gājiena dalībniekiem par nacisma upuru vietām un nogalināto cilvēku skaitu,” sacīja „antifašistu” pārstāvis Vladimirs Buzajevs.

  Tāpat „Apvienība pret nacismu” sūdzējās par to, ka viņiem nav ļauts nolikt pie Brīvības pieminekļa ziedus un vainagus pirms „Daugavas vanagu Latvijā” pieteiktā gājiena sākuma. Kāpēc šāda rekomendācija Rīgas domei dota, skaidroja Valsts policijas pārstāve Mārīte Ziemele.

  Valsts policijas pārstāve Mārīte Ziemele par 16.martu

   „Ņemot vērā, ka "Apvienība pret nacismu" šo scenāriju neiesniedza, ir plašs jēdziens no plkst. 10 līdz plkst. 15 (..)

   Tā kā biedrības „Apvienības pret nacismu” pieteikumā nav noraidīts konkrēts laiks par ziedu un vainagu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, tad tas var notikt nekontrolēti, spontāni (..) lai tādējādi traucētu citu pieteikto pasākumu norisi (..),” uzsvēra Valsts policijas pārstāve Mārīte Ziemele.

   Pirms gada fiziskas sadursmes pie Brīvības pieminekļa izcēlās tieši pēc tam, kad leģionāru gājiena pretinieki ieslēdza skaļruņus ziedu nolikšanas laikā, bet policijai neesot bijis tiesību viņiem to liegt. Šobrīd likumā ir izdarīti grozījumi, kas ļauj piketos un sapulcēs ierobežot skaņas iekārtu lietošanu, ja tas traucē iepriekš pieteiktiem pasākumiem.

   Biedrība „Apvienība pret nacismu” tiesā vērsās pēc tam, kad Rīgas dome aizliedza 16.marta pasākumos izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti