Panorāma

E. Jakrins arī jaunajā «Rīgas satiksmes» valdē

Panorāma

2019. gads – siltākais novērojumu vēsturē

Anonīmo spēlmaņu sadraudzībai – 19

Anonīmo spēlmaņu biedrība palīdz izkļūt no atkarības gūsta un sākt jaunu dzīvi

Jau pēc dažām dienām – 4. janvārī – 19. jubileju atzīmēs Latvijas Anonīmo spēlmaņu sadraudzība. Tā apvieno cilvēkus, kuri nolēmuši savā dzīvē likt punktu azartspēļu izraisītai atkarībai un kuri mēģina palīdzēt nespēlēt arī citiem. Ceļš uz dzīvi bez atkarības nav viegls, bet, iesaistoties sadraudzībā, aizvien vairāk cilvēkiem izdodas nespēlēt, atdot parādus un uzsākt citu dzīvi.

Jānis piekrīt tikties un izstāstīt par anonīmajiem spēlmaņiem, ja vien saglabājam viņa anonimitāti. Jauns vīrietis, kurš spēlēja jau skolas laikā. Spēļu zālēs palika vecāku dotā kabatas nauda, stipendija, vēlāk arī alga un no tuviniekiem izkrāptais.

“Es ilgstoši meklēju palīdzību. Esmu izmēģinājis izolēt sevi no spēļu zālēm, no naudas. Atnākot uz “Spēlmaņiem”, man izdevās. Man bija viegli. Es biju tā noguris... Rekomendācijas ir vienkāršas. Viena sapulce nedēļā. Sazvanīšanās,” stāsta Jānis.

90% sadraudzības biedru ir vīrieši. Vidējais spēlmanis Latvijā ir 20 līdz 50 gadu vecs vīrietis. Sievietes arī spēlē, bet ilgstoši spēj to slēpt.

“Cilvēku skaits ir liels. Katru nedēļu kādi trīs, četri ierodas pirmo reizi un meklē palīdzību.

Tādi, kas nāk regulāri katru nedēļu, ir 40-50.

Viņiem ir tas tīrības laiks,” atklāj Anonīmo spēlētāju sadraudzības pārstāvis Jānis.

Anonīmo spēlmaņu sadraudzība dzimšanas dienu atzīmē katru gadu. Šogad tajā notiks atklātā sapulce, uz kuru aicināts ikviens interesents.

“Sākumā sadraudzībā bija divi, trīs cilvēki, kas to nodibināja, bet palēnām nāk aizvien vairāk. Uzzina, nāk un atveseļojas,” saka Jānis.

Atveseļošanās šajā sadraudzībā ir bez maksas. Taču biedru ziedojumi palīdz maksāt par īri un izdot materiālus. “Mums ir viens mērķis – palīdzēt, nododot informāciju. Mēs paši cilvēkus neārstējam,” saka Jānis.

Anonīmo spēlmaņu sapulces Rīgā notiek vairākās vietās – gan Vecrīgā, gan Ziepniekkalnā, Imantā un Teikā, tāpat sadraudzība notiek Liepājā un Valmierā. Daudz plašāka informācija atrodama Latvijas Anonīmo spēlmaņu sadraudzības mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti