Anglijas tiesa apstiprina Lailas Brices meitas adopciju; māte varētu vērsties ECT

Lailas Brices meitas adopcijas lietā Lielbritānijas tiesa atstājusi negrozītu iepriekšējo lēmumu par meitas Katrīnas adopciju, pastāstīja Brices pārstāve advokāte Aija Osmane.

Tāpat Lielbritānijas tiesa uzskata, ka Bricei nav tiesību pārsūdzēt šo spriedumu. Tiesa šādam lēmumam kā pamatojumu norādījusi to, ka iepriekšējais process par meitas adopciju un šis ir saistīts. Osmane informēja, ka patlaban nepieciešams iegūt papildu informāciju par tiesas spriedumu, taču paredzams, ka Brice varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs - vēstnieks Raimonds Jansons aģentūrai BNS pastāstīja, ka Latvija šajā jautājumā strādās līdzšinējā režīmā un nākamās darbības jāvērtē Bricei un viņas advokātei - vai esošās iespējas Lielbritānijas tieslietu sistēmā ir izsmeltas.

Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis tikmēr sociālā portāla "Twitter" vietnē norāda, ka vēstniecība turpinās dialogu ar britu institūcijām.

Portāls lsm.lv.ru gan norāda uz argumentiem, kas ietekmēja tiesas lēmumu.

Proti, lsm.lv.ru arī publicējis britu tiesas lēmuma fragmentus, kurā tā raksturo vidi, kādā dzīvojusi Katrīna. Policists, kurš ieradies dzīvoklī, kur dzīvojusi Laila un Katrīna, savā ziņojumā uzsvēra, ka meitene dzīvoja nelabvēlīgos apstākļos.

„Es aiz durvīm dzirdēju smilkstēšanu (..) Kad es atvēru durvis, es redzēju istabu (..) rotaļlietas bija it visur izmētātas un divguļamā gulta izskatījās ļoti netīra. Istabā stipri oda pēc urīna un fekālijām. Bērns bija saritinājies embrija pozā. Kad mēs iegājām istabā, viņa gulēja uz gultas, uz spilvena. Viņa rokās turēja tukšu rozā pudelīti (..) Viņa piecēlās un nāca man pretī. Es redzēju, ka viņas apģērbs ir slapjš un pampers karājās viņai starp kājām (..) Es redzēju, ka viņa trīc. No viņas dvesa stipra smaka un bija skaidrs, ka viņu visu dienu nepieskatīja un nemainīja pamperu. Es viņai noņēmu pamperu un tur bija gan svaigas, gan jau izžuvušas fekālijas. Pampers bija tik piepildīts ar urīnu, ka bērns nespēja normāli staigāt. Uz viņas ķermeņa bija izžuvuši ekskrementi, āda bija noklāta ar urīnu, kas tecēja no autiņiem un apģērba,” rakstīja likumsargs.

Slimnīcā meitenei konstatēja dermatītu, kura cēlonis varēja būt urīns, kas pastāvīgi bija iesūcies apģērbā. Bērns ar mātes piekrišanu nonāca vietējo varas iestāžu gādībā. Sākotnēji bija domāts, ka šis būs īslaicīgs risinājums. Tomēr māte, par spīti ilgstošiem solījumiem atrast jaunu dzīvokli un radīt jaunus bērnam piemērotus dzīves apstākļus, citu mitekli neatrada. Dzīvoklis, kurā līdz tam dzīvoja meitene, bija pārāk sliktā stāvoklī, lai varas iestādes ļautu bērnam atgriezties pie mātes, raksta lsm.lv.ru

Britu laikraksts "Daily Mirror" rakstīja, ka strīds par meitenes Katrīnas likteni aizsākās vēl 2010.gada martā, kad britu policija un sociālais dienests atklāja, ka toreiz vēl divus gadus vecā meitenīte atrodas viena pati kādā Londonas dzīvoklī.

Jau tajā pašā dienā bērns nonāca valsts apgādībā, savukārt tiesa vēlāk atzina, ka meitenīte dzīvojusi „spiedīgos apstākļos”. Tādēļ viņu ir jānodod adopcijai Lielbritānijā. Kopš tā brīža Latvijas pilsone, kas 2008.gadā pārcēlās uz dzīvi Anglijā, cīnās par bērna atgūšanu. Taču britu tiesa ir atteikusies ne tikai ņemt vērā Latvijas iestāžu un mātes argumentus, bet arī noraidījusi lietas nodošanu Latvijas tiesām.

Latvijas nostāja paredz, ka bērna adopcijas lieta jāizskata Latvijā. Ministrija arī uzsver apstākli, ka Lielbritānijas iestādes neinformēja Latvijas pusi par bērna izņemšanu no Latvijas valstspiederīgā ģimenes. Brice vērsās Latvijas iestādēs, lūdzot palīdzību meitu atgūt. Visi apstākļi, kādēļ bērns no ģimenes tika izņemts, oficiāli netiek atklāti. Māte teica, ka bērnu atstājusi vienu, jo bija jāsteidzas uz darbu, bet Lielbritānijas mediji vēstījuši, ka bērns nav bijis pienācīgi aprūpēts.

Šī nebija pirmā instance Lielbritānijā, kas skatīja strīdu par Katrīnas Brices tālāko likteni. Dokumentus, kas izmantoti iepriekšējās tiesās var skatīt šeit un šeit.

Saistītie raksti
24 komentāri
reptilis
Ja jau mani sauc par trolli...lai tā būtu. Bet es esmu Latvijas trollis,kurš uzskata,ka Latvijai nav jāklanās ne Austrumu,ne Rietumu virzienā! Ar ko atšķiras tie ,kuri klanās uz Austrumiem ....no tiem ,kuri klanās uz Rietumiem??? ....atklāšu "briesmīgu" noslēpumu .....- ar klanīšanās virzienu:))) ...tā vietā ,lai redzētu ,kādas nejēdzības ir Austrumos vai Rietumos ....viņiem ir klapes uz acīm ,kā zirgiem. Pašiem savas spriestspējas ne kādas. Ieteiktu visiem izlasīt V. Avotiņa rakstu NRA.....tur viss ir precīzi uzrakstīts. Jauku vakaru.
Runcis
Reptilis paliek reptilis! Šī raksta temats nav par to, uz kuru pusi kāds klanās. Temats ir par kāda bērna likteni. Un bērns ir izglābts. Tas ir labi.
sofa
Vai viņa Tqma Briča radiniece
njā
Pirmo reizi Latvijas presē lasu policista liecību, atrodot maziņo meitenīti vienu pašu pamestu smirdīgā dzīvoklī. Pirms tam uzsvars tika likts tikai uz to, ka pāri nodarīts mātei. Nabaga bērns. Ceru, ka viņai labi klāsies jaunajā ģimenē.
ah
To sauc par bērna nolaupīšanu. Un tas notiek organizēti valstiskā līmenī. Un nevis Anglija pavalstnieka nolaupīšana, bet citas valsts pavalstnieka nolaupīšana. Latvijas varas iestādes jau muti vaļā never! Tā ir Anglijas sociālo dienestu un tiesu sadarbošanās, jo tie neklausās nevienā, bet dara to, kas ir pavēlēts.
oh
bērnu nolaupīšana??? un kā sauksies tas, kad neatliekamā palīdzība aizrauj uz slimnīcu uz ielas samaņu zaudējušu cilvēku? sagūstīšana, lai veiktu nežēlīgus medicīniskos eksperimentus? ārstēšanu varbūt sauksiet par spīdzināšanu?
.
"Lailas Brices meitas adopcijas lietā Lielbritānijas tiesa atstājusi negrozītu iepriekšējo lēmumu par meitas Kristīnes adopciju, pastāstīja Brices pārstāve advokāte Aija Osmane". Tālāk tekstā vairs nav Kristīnes, bet Katrīna. Interesanti.
.
Ja jāsalīdzina Latvija ar Angliju,tad man liekas,ka Anglijas pilsoņi nesit nost bērnus par izēstu zaptburciņu,vai nesit zīdaiņus ,neizvaro zīdaiņus,kā pie mums.
Patiesiba
Anglijas socialie darboni,uzvedas ka noravushies traki zveeri,acimredzot ir dota pavele iznemt vel daudzus bernus no Latvieshu gimenem,jo angliem parsvara dzimst vai nu ar dauna slimibu slimi vai ka citadi neveseli berni un tapec pec Latvieshu berniem ir pieprasijums,jo tie ir attistiti un gara veseli,taa luuk! Parsvara gimenes tiek apmelotas,kaa shai raksta,un jus vel ticat valdibas viedoklim?
arnolds purins
Vismaz viens saprot, kas notiek. Ka traki suni, noravusies grabj latviesu bernus, lai iegutu naudu. Bet katrai indei ir pretinde- zini likumus un pildi tos. Nebus problem.
bērns
tad drīzāk valdībai ticam, nekā ar dauna slimību slimam
[+]
Nabaga bērns mitinās mēslu midzenī, bet trollēnam šķiet, ka valdības uzdevums ir izsekot katra pilsoņa gaitām pa visu planētu un vajadzības gadījumā steigties palīgā. Trollēns kaut ko jauc - valsts pārvalde nav vecāki un valsts pilsoņi nav garīgi atpalikuši bērni. Kā šī situācija tiktu risināta Latvijā? Tieši tāpat - atbildīgās valsts vai pašvaldības iestādes nelabvēlīgajai ģimenei šo bērnu atņemtu. Ja LV pilsoņi nespēj savus bērnus pienācīgi aprūpēt citā valstī, tad to dara attiecīgās valsts iestādes. Vienkārši trollēnam vajag paīdēt - re, cik slikta ir Latvijas valsts un Latvijas valdība. "No sirds esmu priecīga, ka dzīvojam brīvā valstī, un esmu priecīga par to, ka Latvijai klājas tik labi, kā tai vēl nekad nav klājies." To saka disidente Lidija Lasmane, kura ir pieredzējusi un cietusi pietiekoši daudz. Tāpēc jo pretīgāk ir lasīt visādu gļēvu ņergu smilkstēšanu par slikto Latviju.
[+]
P.S. Bez tam troļļa nožēla par LV institūciju ignoranci ir melīga - ĀM aktīvi darbojas šī jautājuma risināšanā.
reptilis-we
Es neko neteiktu ,ja ar māti parunātu sociālais darbinieks...psihologs...palīdzētu atrast kādu pagaidu mājokli vai darbu,kuru var apvienot ar bērna audzināšanu...apmēram tā . Es nezinu...man liekas,ka dažu valstu ģimeņu un bērnu audzināšanas politika ir iegājusi galējībās,ka bērnu vairs neuztver ,kā ģimenes locekli,bet valsts īpašumu.
Runcis
Te visdrīzāk jau ir runājis kāds sociālais darbinieks. Ja bērnu izņēma, tas nozīmē, ka māte savu nostāju nemaina. Lielbritānijā bērnus bez iemesla no ģimenēm neizņem. Tu jābūt pavisam nopietnam iemeslam. Un, šeit aprakstītais jau parāda mātes attieksmi. Turklāt, šai mātei ir arī pavisam nopietnes problēmas ar alkoholu. Ņemot vērā visus apstākļus, ir jāsecija, ka tiesas spriedums vērtējams pozitīvi. Kāds bērns ir paglābts no augšanas neciešamos apstāklos un, iespējams, no bojā ejas.
///////
Un kas Latvijā ir citādi,kāpēc te tik daudz izņemtu bērnu un adoptētu uz ārzemēm?
vārds
Jā, dažās valstīs valsts politika ir citāda nekā pie mums, un tieši tāpēc jau arī ļaudis uz turieni dodas. Ja grib saņemt Anglijas (bērnu) pabalstus, tad ir jāievēro Anglijas noteikumi.
reptilis -Post-students
Nu,ko ...pēc Jūsu loģikas cilvēkiem,kuri nav varējuši sakārtot savu valsti tā ,lai no tās nav jāmūk prom ,arī ir jāatņem bērni? Migrantiem bērnus nost un audzināt pareizajā kultūrā? Par varas iestādēm-tās tomēr taisās labāk rūpēties par svešas valsts pilsoņiem......kāpēc mūsu varas iestādēm ir pienākums ,kā Jūs sakāt ,skriet glābt svešu valstu pilsoņus,bet ne savējos?
Runcis
Patiesībā jau te Latvijas iestādēm nekas nav jāglābj. Lielbritānijas iestādes izglāba vienu bērnu no mātes, kura nespēj par to rūpēties.
we
Bet ko tad grib, bērnu turēt Anglijas standartiem nepieņemamos apstākļos un tikt cauri ar to, ka pašai ir Latvijas pase? Varena loģika. Ja balta vārna aiziet pie melnajām, tad jādara tām pakaļ. Nu, kulturāli jāiemācas senajā demokrātijā dzīvot un par bērnu rūpēties pienācīgi.
reptilis
Skumji! Es domāju ,ka ja Latvijas varas iestādes rūpētos par saviem pilsoņiem ,tā kā taisās rūpēties par migrantiem....un tērētu tādu naudu savu pilsoņu dzīves sakārtošanai,tad mums būtu daudz mazāk šādu stāstu:(((
reptiļu detektors
Pēc būtības reptilis sludina to pašu attieksmi, pret ko tik kaismīgi iestājas. Viņš sūdzās par 'sasodītajiem' imigrantiem, kuri te atnāks un uzspiedīs savus likumus un tajā pašā laikā sūdzas, ka latviešu imigrantiem ir jāievēro Lielbritānijas likumi. Kāds liekulis!
Madara
Post-student! Kārtīgs latvietis pie visām problēmām vaino bēgļus, jo izmantojot teikumā vārdu "bēglis" pastāv lielāka iespēja saņemt vairāk plusu no tikpat rasistiski noskaņotiem tautiešiem.
Post-students
Reptili, tu esi trollis. "Varas iestādēm" nav pienākuma skriet glābt katru tautieti, kurš nav spējīgs pieņemt racionālus lēmumus un pārdomāt sau darbību sekas. Šī situācija nav tik melnbalta, lai viennozīmīgi pateiktu, kurā pusē ir taisnība. Un kāds tam sakars ar bēgļiem? Attīstīta sabiedrība rūpējas par katru cilvēku, nešķirojot to pēc tautības. Tieši šādu motīvu dēļ šī meitenīte arī nonāca sociālo uzraugu redzes lokā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti