Dienas ziņas

Cēsīs uzņēmējs apkrāpj darbiniekus

Dienas ziņas

Sabiedrisko transportu uz Jūrmalciemu neatjauno

Mednieki sacenšas Andrupenē

Andrupenē notiek otrās mednieku sporta spēles

Dagdas novada mednieki jau otro gadu rīko mednieku sporta spēles, kurās sacenšas mednieku kolektīvi no visiem novada pagastiem. Tā ir lieliska iespēja kopā ar ģimeni sportot svaigā gaisā, kā arī satikties ar draugiem un kolēģiem pie lielā medījuma zupas, jeb, kā to dēvē Andrupenē, šurpas, katla.

Mamutu medības, baļķa mešana, kamaniņu posms un biatlona stafete – tie ir tikai daži no sacensību posmiem, kuros startē mednieki gan kopā ar komandu, gan individuāli. Dažās no sporta spēļu disciplīnām var piedalīties arī atbalstītāji, tie, kuri mednieku parasti gaida mājās ar medījumu.

"Visam pamats būs, tā saucamais, mednieku biatlons. Tajā biatlonā ir iekļautas vairākas disciplīnas: baļķa vilkšana, šķēršļu josla (..) Pēc tam šaušana pa šķīvīšiem - gan pa stāvošiem, gan pa lidojošiem. Beigās jau būs medījuma nogādāšana mājās, uzvaras svinēšana," saka Andrupenes mednieku kolektīva valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Stepiņš.

Mednieku sporta spēlēs, tāpat kā medībās, liela uzmanība ir pievērsta vērtēšanas un tiesāšanas sistēmai un noteikumu ievērošanai. "Protams, mednieku sacensības jātiesā ļoti stingri, šeit, tā kā notiek šaušana, protams jāievēro visi drošības pasākumi (..) šīm sacensībām mednieki jau sagatavojas iepriekš, viņi jau sagatavojas teorētiski (..) un protams arī tiek ievēroti drošības noteikumi," norāda sporta spēļu galvenā tiesnese Vija Nipere.

Medības – tā parasti ir aizraušanās, ko pārņem no paaudzes paaudzē, Dagdas pusē ir veselas mednieku dinastijas. Arī Justīne ir nolēmusi sekot ģimenē iesāktajai tradīcijai. "Interese par medībām radās laikam ne tikai tēta dēļ, bet arī tāpēc, ka vectēvs ir bijis mednieks un ģimenē tas tika apspriests. Tās visas medību padarīšanas (..) nu kā, gāju uz medībām tā sakot dzinējos, bet vēl nav 18 gadu, tāpēc nevar ar ieroci," atzīmē Asūnes mednieku kolektīva atbalstītāja un pārstāve Justīne Aišpure.

Sporta spēļu laikā tiek atklāti arī mednieku - pavāru noslēpumi par dažādiem medījuma pagatavošanas veidiem, jo pēc sacensībām gaida kopīga zupas ēšana.

Nākamgad mednieku sporta spēļu tradīcija turpināsies, organizētāju lomā iejutīsies mednieku kolektīvs no Andzeļiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti