Andris Kravalis kļuvis par Rīgas arhidiecēzes palīgbīskapu

Rīgas Domā šodien notika jaunā Rīgas arhidiecēzes palīgbīskapa Andra Kravaļa konsekrācijas dievkalpojums.

Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, uzrunājot klātesošos, pauda: pat ja var likties, ka daudzi mūsdienās novēršas no Dieva un uzskata ticību par pagātnei piederošu, tomēr pastāv vēlme, lai būtu taisnība, mīlestība un miers, lai būtu pārvarēta nabadzība un ciešanas un cilvēki atrastu prieku. "Šī vēlme ir klātesoša šodienas pasaulē, vēlme pēc izcilā, pēc labā. Mēs kā kristieši zinām, ka tā ir nostalģija pēc Atpestītāja, pēc paša Dieva pat tur, kur viņš tiek noliegts," teica Stankevičs.

Viņš norādīja, ka ne mēs paši saviem spēkiem, savām spējām sūtām strādniekus pļaujā, bet vienīgi Dievs var sūtīt strādniekus savā laukā. "Bīskapa kā Jēzus Kristus priestera misija ir būt par strādnieku pasaules vēstures pļaujā. Viņa uzdevums ir dziedināt, atvērt pasauli Dieva vadībai, lai Dieva griba notiktu virs zemes, kā tas ir debesīs," uzsvēra Stankevičs.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kravalis ir dzimis 1967.gada 11.jūnijā, uzaudzis piecu bērnu ģimenē. Mācījies vispirms Beļavas ciema Ozolkalna pamatskolā, vēlāk - Gulbenes 1.vidusskolā. Kā izpildītājs un orķestra diriģents Rēzeknes Mūzikas koledžā ieguva profesionālās izglītības diplomu muzikālajā pedagoģijā. 1989.gadā sāka mācības Rīgas Metropolijas Garīgajā seminārā. Tās viņš turpināja Pontifikālajā Teoloģijas fakultātē "Teresianum" afiliētajā Teoloģijas institūtā "Studium Notre Dame de Vie" Francijā, iegūstot bakalaura un licenciāta grādu teoloģijā. 1999.gadā viņš ordinēts par priesteri.

Kopš ordinācijas priesteris Kravalis kalpojis dažādās draudzēs Latvijā un Francijā, bijis atbildīgais par jauniešu darbu, Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelāns, Rīgas "mazā semināra" prefekts, Rīgas Metropolijas Garīgā semināra garīgais tēvs.

Kravalis kā docētājs darbojas Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā, kā arī Rīgas Teoloģijas institūtā. Kopš 2010.gada kā prāvests kalpo Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzē. Sākot ar 2014.gada, Kravalim ir uzticēti Rīgas arhidiecēzes ģenerālvikāra pienākumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti