Anatolijs Gorbunovs 80. jubilejā aicina būt vienotiem uzticībā Latvijai

Latgalē dzimis un audzis, vēlāk stāvējis tieši Latvijas valsts likteņa krustcelēs, pārstāvējis Latviju pirmajos atjaunotās valsts soļos gan Vašingtonā, gan Kremlī. Pratis iedvest mieru un radīt ļaudīs stabilitātes sajūtu Latvijai visgrūtākajās dienās. Agrākajam atmodas līderim – Anatolijam Gorbunovam šodien 80. jubileja.

“Darīšu visu, lai turpmāk vairs nebūtu plaisas starp valdību un tautu.” Tā 1988. gada oktobrī nu jau savā leģendārajā runā Mežaparka Lielajā estrādē sacīja Anatolijs Gorbunovs, tādējādi novilkdams robežšķirtni starp pagātni un nākotni. Agrākais kompartijas funkcionārs atklāti pateica, ka atbalsta latviešu tautas tiesības būt noteicējai savā zemē. 

"Vēsturē Gorbunovam vajadzētu ieiet kā politiķim, kuram līdzināties – tolerance, principialitāte, izcils miers un aukstasinība," Gorbunovu raksturoja bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Bijušais Augstākās padomes priekšsēdētājs, Saeimas spīkers un ministrs allaž bijis nosvērts. Agrākie kolēģi atceras, ka uz viņu vienmēr varēja paļauties.

"Viņš mums bija tāda drošība. Tu tajā laikā paskatījies uz viņu, viņš sēdēja mierīgi. Gorbunovs nekad neizrādīja ne mazākās bailes vai apjukumu. Gorbunovs bija vienmēr ar mums. Esmu pateicīga viņam, ka Latvijā salīdzinoši maz lija asiņu," stāstīja bijusī Augstākās Padomes deputāte Velta Čebotarenoka.

"Viņa spēja izjust pietāti pret cilvēkiem, ieklausīties, atrast vidusceļu, nenodarot pāri kādam, – tā ir tāda īpašība, ko mūsdienu politiķim varētu tikai novēlēt," piebilda bijušais Gorbunova padomnieks Didzis Jonovs.

Gorbunova tuvākie uzteikuši viņa lielo atbildības sajūtu un lielisko humora izjūtu.

Gaviļnieks joprojām sekojot līdzi politiskajiem notikumiem gan Latvijā, gan pasaulē. Bet mazdēlam ieteicis darīt, ko grib, tikai neiet politikā.

"Viņa politiskā karjera ir bijusi ļoti sarežģīta. Viņš ir piedzīvojis lielu tautas mīlestību un, runājot žargonā, arī uzmetienus. Viņš ir visu iznesis ar lielu pašcieņu. Tas ir apbrīnojami," sacīja Gorbunova mazdēla mamma Inga Gorbunova.

Apaļajā jubilejā Gorbunovs nebija pierunājams stāties kameras priekšā, bet pateicās par apsveikumiem:

"Šodien vēl vairāk nekā iepriekš izjūtu pateicību visiem, kuri mani garajā dzīves ceļā ir balstījuši un bijuši līdzās. Un gribu apliecināt cieņu tiem cilvēkiem, ar kuriem kopā man bija tas gods piedalīties Latvijas neatkarības atjaunošanā. Šodien ar cerībām un bažām sekoju Latvijā un pasaulē notiekošajam.

Teikšu, ka tas ir skaisti, ka mēs Latvijā esam ar tik dažādu pieredzi un uzskatiem. Bet aicinu visus būt vienotiem uzticībā Latvijai!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt