Ameriks: Termināļi - smaku izplatītāji - ir jāslēdz

Ja Rīgas ostā strādājošie termināļi atkārtoti pieļauj smaku piesārņojumu, tie ir jāslēdz, LTV “Rīta panorāmai” pauda Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”). 

Septembrī Vecmīlgrāvja iedzīvotāji atkal sūdzējās par spēcīgām smakām, bet Valsts vides dienests atzina, ka tam nav iekārtu, kas ļautu konstatēt, tieši kādas vielas izraisīja smaku Vecmīlgrāvī.  

Sodīt termināļus un pat apturēt to darbību var vides dienests, bet Ameriks uzsvēra, ka nav pieļaujama situācija, kad iedzīvotājiem regulāri jācieš no smakām.

“Tā ir nepieļaujama situācija no ostas un pilsētas puses, ka lielā daļā pilsētas teritorijas reizi, divas reizes mēnesī parādās, iespējams, nekaitīgs, bet piesārņojums,” sacīja Ameriks.

Ja konkrētu uzņēmumu atzīs par vainīgu un būs recidīvi, “esmu par to, lai slēgtu šādus termināļus”, sacīja vicemērs.

Viņš atzina, ka šādam solim būs “daudz juridisku konsekvenču”, jo tie ir privātuzņēmumi, un viņiem tas nepatiks.

“Bet es neredzu citu veidu, kā atrast kopsaucēju starp pilsētu un ostu,” pauda Ameriks.

Iepriekš Valsts vides dienests (VVD) ziņoja, ka tam izdevies atklāt iespējamo Rīgas ostas uzņēmumu - "PARS termināls" - kura darbības dēļ Vecmīlgrāvi trešdien, 20. septembrī, pārņēma neizturamas smakas un kā dēļ uz slimnīcu nogādāti divi pusaudži.

Bet vēl pirms nedēļas Vecmīlgrāvī bija jūtama asa gāzes smaka, kuras avots aizvien nav noskaidrots. Toreiz smaku, šķiet, izraisīja gaistošā viela merkaptāns – to mēdz pievienot gāzei, lai vieglāk varētu konstatēt iespējamo gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Smakas dēļ uz slimnīcu aizveda divus kāda termināļa darbiniekus.

Arī iepriekš iedzīvotāji ziņojuši, ka reizēm jūt asu gāzes smaku Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē, vainojot tajā netālo ostu un tur esošo gāzes krātuvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti