Rīta Panorāma

Intervija ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski.

Rīta Panorāma

Pretvēža gadā pievērsīs uzmanību slimības diagnostikai

Intervija ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku

Ameriks prasīs paskaidrot iespējamo krāpšanos RS sadzīves ķīmijas iepirkumā

Rīgas vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai") sola prasīt pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme” (RS) vadības paskaidrojumus par to, kā, iespējams, uzņēmums par gandrīz 334 000 eiro nopircis ūdeni, kas bijis uzrādīts kā nanotehnoloģijas. To viņš apliecināja LTV raidījumā „Rīta Panorāma” pirmdienas rītā.

Ameriks pauda, ka pats nav zinājis par šādu iepirkumu. Tāpēc pirmdien viņš TV3 raidījumā „Nekā personīga” svētdienas vakarā izskanējušās ziņas pārrunās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu ("Saskaņas centrs"). Savukārt RS vadībai tuvākajās dienās būs jāsniedz atbilde par raidījumā ziņoto.

"Rīgas satiksme" sola veikt dienesta pārbaudi, par kuras rezultātiem tikšot ziņots vēlāk. 

Vēlāk Ameriks Latvijas Radio pauda, ka uzņēmumam būs jāskaidro izskanējusī informācija: „Pirmais uzdevums šodien „Rīgas satiksmei” ir skaidrot šo situāciju sabiedrībai, jo tas arī ir būtiski no „Rīgas Satiksmes” reputācijas viedokļa. Ir jāveic detalizēta dienesta pārbaude par šo publiski izskanējušo informāciju. Un gan domes vadībai, gan „Rīgas Satiksmei” maksimāli ātri jāsniedz skaidrojums."

„Nekā personīga” vēstīja, ka 2013. gadā noslēgts fiktīvs līgums starp RS un celtniecības uzņēmumu „MJ Partneri”. Formāli šajā līgumā RS bija paredzēta nanotehnoloģiju piegāde. Tomēr reāli RS rīcībā nonāca ūdens.

Raidījuma "Nekā personīga" rīcībā esošais Valsts ieņēmumu dienesta audits liecina, ka uzņēmēja Aleksandra Beskorovainija firma RS ķīmiju praktiski nepiegādāja. Ja pašvaldības uzņēmumam vajadzēja, to pirka pa tiešo no RS darbinieka Vjačeslava Stunžāna uzņēmuma "RS Baltic". Vienlaikus RS par modernajiem tīrīšanas līdzekļiem, ieskaitot PVN, samaksāja 339 917 latu.

Savukārt Vjačeslavs Stunžāns portālam eng.lsm.lv noliedza izteiktos apvainojumus: "Pilnīgi noteikti un viennozīmīgi ir skaidrs, ka es nekad neesmu "piesedzis", "uzraudzījis" vai kā citādi atbalstījis fiktīvu līgumu slēgšanu vai fiktīvu darījumu norisi, nekad, nekā neesmu bijis iesaistīts arī tādā noziegumā kā krāpšana." Turklāt sižetā minētie jautājumi neesot viņa kompetencē.

Stunžāns sola vērsties tiesā ar goda un cieņas aizskaršanu gadījumā, ja TV3 neatsauks minētās ziņas.

Tikmēr "Rīgas satiksme" apstiprina, ka 2013.gadā iepirkumu procedūras rezultātā tika noslēgts līgums ar uzņēmumu "MJ Partneri" par nanotehnoloģisko līdzekļu iegādi sabiedriskā transporta tīrīšanai un apstrādei par kopējo summu 280 000 latu. Šobrīd RS nevar apstiprināt to, ka noslēgtais līgums būtu fiktīvs, kā ir izskanējis, vai arī to, ka uzņēmums būtu kļuvis par krāpnieku upuri, taču RS  veiks detalizētu un skrupulozu notikušā pārbaudi dienesta pārbaudes ietvaros, par kuru rezultātiem tiks ziņots vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti