Ameriks: Pirms lemt par Loginova atbrīvošanu, jāsagaida prokuratūras atzinums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pirms lemt par ostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atbilstību ieņemamam amatam, vispirms būtu jāsagaida prokuratūras slēdziens par Valsts kontroles (VK) atklātajiem pārkāpumiem Rīgas brīvostas pārvaldē (RBP). Tā pirmdien intervijā Latvijas Radio atkārtoti uzsvēra RBP valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR).

Ameriks uzsvēra, ka vismaz seši no astoņiem brīvostas valdes locekļiem neesot vienisprātis ar VK atzinumu. Līdz ar to pastāvot divi šīs lietas attīstības scenāriji: vai nu pēc prokuratūras slēdziena jāmaina brīvostas Juridiskais dienests vai VK jāpiesaista jauni juristi.

"Loginova kungs nav neaizvietojams. Tai pašā laikā – ja mēs pieņemam konkrētu lēmumu, kas saistīts ar VK atzinumu, ir būtiski saņemt juridisku, tiesisku atzinumu no prokuratūras. Ir jābūt zināmai kārtībai, kādā tiek pārbaudīts un atzīts par pareizu vai nepareizu pārkāpums. Seši no astoņiem valdes locekļiem apstrīdēja VK konstatētos faktus. Arī divi no valsts puses. Līdz ar to mēs - vismaz četri pašvaldības pārstāvji - esam vērsušies prokuratūrā, lūdzot sniegt savu atzinumu. Domāju - ļoti būtiski, ņemot vērā Rīgas brīvostas nozīmi Rīgas un Latvijas ekonomikā, sagaidīt šo atzinumu," skaidroja Ameriks.

Iepriekš vēstīts, ka pēc četru brīvostas valdes locekļu iesnieguma Ameriks pirmdien sasaucis brīvostas valdes ārkārtas sēdi, lai lemtu par Loginova atbilstību ieņemamam amatam.

Lai arī ostas valdē ir pa četriem valsts un pašvaldības pārstāvjiem, Amerikam kā vadītājam ir izšķirošā balss. Rīgas vadība allaž aizstāvējusi ilggadējo ostas pārvaldnieku Loginovu, sakot, ka viņa laikā Rīgas osta kļuvusi par lielāko Baltijas valstīs pārkrauto kravu ziņā.

Jau ziņots, ka VK revīzijā secinājusi, ka brīvostas darbība nav atbildusi labas pārvaldības principiem, kā rezultātā veikti nelietderīgi tēriņi un neiegūtie ieņēmumi kopumā sastāda 41 miljonu latu.

Teju 600 tūkstoši latu tikuši tērēti prēmijām, dāvanām, apdrošināšanai. RBP arī maksājusi basketbola trenerim par pakalpojumiem, kas nav saistīti ar ostas darbību. Lūgts paskaidrot, kā basketbola trenera darbs ir saistīts ar ostu, Ameriks norādīja, ka par to lemj ostas valde. „Es nevaru to paskaidrot, par to lemj ostas valde. Es domāju, ka lielā mērā tas ir jautājums administrācijai, vai tas ir koplīgums vai tas ir saistībā ar pensionāru vai dāvanu kartēm reizi gadā. Tas, kas skar brīvostas darbu un darba kolektīvu, tas noteikti ir uzņēmuma administrācijas kompetencē," sacīja RBP valdes priekšsēdētājs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti