Rīta Panorāma

Salaspils aicina uz novada svētkiem

Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Panki par ārvalstu investoru rekomendācijām

Telefonsaruna ar Andri Ameriku par amatu pārdali Rīgas domē

Ameriks: Pēc Rīgas domes koalīcijas vairākuma zaudēšanas nav izslēgtas ārkārtas vēlēšanas

Pēc četru Rīgas domnieku izslēgšanas no “Saskaņas” frakcijas valdošā koalīcija zaudējusi vairākumu, un, ja neizdosies vienoties ar citiem domes deputātiem par vairākuma izveidi, nav izslēgtas ārkārtas vēlēšanas, LTV “Rīta panorāmai” sacīja koalīcijas partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) līderis Andris Ameriks.

Viņš atzina, ka pēc četru “saskaņiešu” izslēgšanas no frakcijas situācija ir sarežģīta, koalīcijai ir mazāk par pusi balsu – 28 no 60. 

Deputāti no frakcijas izslēgti, jo nav piekrituši balsot par “Saskaņas” izvirzīto kandidātu vicemēra amatam - Sandri Bergmani, un GKR virzīto pārstāvi Rīgas Brīvostā – Oļegu Burovu. 

Piektdien, 31.maijā, visi četri “dumpinieki” ir arī izslēgti no partijas “Saskaņa”, LTV apstiprināja partijas līderis Nils Ušakovs.

“Tas parāda to, ka atsevišķi deputāti domā par saviem krēsliem un interesēm, nevis par to, kā apvienoties un strādāt rīdzinieku labā,” sacīja Ameriks.

Viņš atzina, ka tagad jānotiek sarunām ar visiem 60 deputātiem gan koalīcijā, gan ārpus tās, gan, iespējams, ar četriem bijušajiem “Saskaņas” domniekiem par to, vai viņi  gatavi strādāt.

Ja neizdosies vienoties par jauna vairākuma izveidi, “neizslēdzu, ka būs ārkārtas vēlēšanas”, atzina Ameriks.  

Ja partijas ilgstoši nespēs vienoties, iespējama arī domes atlaišana un ārkārtas vēlēšanas, jo saskaņā ar likumu pašvaldība nedrīkst būt bez priekšsēdētāja ilgāk kā divus mēnešus.

Viņš arī noliedza, ka pašreizējā koalīcija izjukusi, “Saskaņas” un GKR attiecības nav mainījušas, vienkārši šai koalīcijai nav vairākuma.  

Piektdien agri no rīta vēl neviens domē pārstāvētais spēks nav izrādījis iniciatīvu par šādām sarunām, atzina Ameriks.

KONTEKSTS:

No partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcijas ceturtdien, 30. maijā, vakarā izslēgti četri deputāti, jo viņi atteikušies balsot par sava partijas biedra Sandra Bergmaņa ievēlēšanu Rīgas vicemēra amatā. Tādējādi "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" koalīcijai Rīgas domē vairs nav vairākuma.

No "Saskaņas" Rīgas domes frakcijas izslēgts vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Vitālijs Dubovs un Aleksejs Rosļikovs, kuri atteikušies balsot par Bergmani Rīgas vicemēra amatā. Vicemēra vēlēšanas bija paredzētas ceturtdien pēc Rīgas mēra vēlēšanām, kurās par nākamo pilsētas vadītāju ievēlēts "Gods kalpot Rīgai" deputāts Turlais.  Jauns mērs galvaspilsētai bija jāizraugās, jo pēc 10 gadu vadīšanas amatu atstāja Ušakovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti