Ameriks pārvēlēts «Gods kalpot Rīgai!» priekšsēdētāja amatā

Partiju "Gods kalpot Rīgai!" arī turpmākos divus gadus vadīs līdzšinējais tās priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Sestdien partijas kongresā Ameriks šajā amatā pārvēlēts vienbalsīgi.

Viņa kandidatūru izvirzīja Rīgas domes deputāts Ainārs Baštiks. Izvirzīšana un ievēlēšana aizņēma vien pāris minūtes. Citi kandidāti netika izvirzīti. Kongresa vadītājs, Rīgas domnieks Dainis Turlais šajā sakarā jokoja, sakot: "Andri, par nožēlu tev".

Ameriks noslēguma uzrunā uzsvēra, ka šis ir trauksmains laiks, kurā jāsaglabā vēsa galva. Ameriks gan pauda cerību, ka pēc diviem gadiem būs vēl kāds kandidāts, kurš gatavs vadīt partiju, uzsverot, ka lielā komandā ir jābūt gataviem uzņemties kapteiņa lomu.

"Es apsolu, ka Rīgā kalpošu kopējiem mērķiem un darīšu visu, lai mūsu partija attīstītos un tai būtu respekts," norādīja Ameriks.

Tuvākajā laikā “Gods kalpot Rīgai” nolēmusi piesaistīt aktīvus rīdziniekus, lai nākamajos gados šis politiskais spēks savas rindas papildinātu ar vairākiem simtiem biedru, sasniedzot 1000. Patlaban partijā ir 605 biedri.

Ameriks uzrunā kritizēja jaunajā Saeimā ievēlēto politisko spēku nespēju būt vienotiem, uzsverot, ka ar 16 vai 13 deputātu vietām nepietiek, ir vajadzīgi sadarbības partneri un ir jāstrādā kopā.

Tāpat viņš sprieda, ka gadījumā, ja līdzšinējās trīs valdību veidojošās partijas "būtu gājušas kopā", rezultāts vēlēšanās būtu citāds.

"Uzticību tās zaudēja, jo cīnījās viena ar otru un aizmirsa par strādāšanu kopā," pārliecināts politiķis.

Amerika ieskatā šīs Saeimas vēlēšanas parādījušas, ka cilvēki spēj būt aktīvi, jo 65 no 100 līdzšinējiem Saeimas deputātiem "aizsūtīja mājās". "Tas parāda to, ka sabiedrība ir agresīvāka savās prasībās, un ar to mums jārēķinās," viņš norādīja.

Partijas vadītājs uzsvēra, ka GKR spēj sadarboties, jo ir otra lielākā frakcija Rīgas domē un ar partiju "Saskaņa" nodrošina vairākumu.

"Gods kalpot Rīgai!" kopā ar Nila Ušakova vadīto partiju "Saskaņa" veido Rīgas domes valdošo koalīciju. Partiju pašvaldībā patlaban pārstāv 11 deputāti.

Kongresā partijas valdē tika ievēlēti Agris Ameriks, Eiženija Aldermane, Ainars Baštiks, Andris Bērziņš, Oļegs Burovs, Mihails Gavrilovs, Andrejs Kameņeckis, Igors Solomatins, Vjačeslavs Stepaņenko, Jūlija Stepaņenko, Dainis Turlais, Juris Radzevičs, Ausma Cimdiņa, Vita Jermoloviča, Diāna Novicka, Rudīte Leitena, Dmitrijs Pavlovs, Mareks Gailītis un Aina Krūkle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti