Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Bērziņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Marksu un Armandu Bēci

Intervija ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku

Ameriks: Maz ticams, ka Rīgas domes Satiksmes departamentā bijusi korupcija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Maz ticams, ka Rīgas domes Satiksmes departamentā bijusi korupcija, to otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina Rīgas vicemērs Andris Ameriks („Gods kalpot Rīgai”), komentējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) nesen sākto kriminālprocesu par Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumu būvniecības jomā.

Viņš atzina, ka Rīgas domes rīcībā joprojām nav plašākas informācijas par KNAB sākto kriminālprocesu pret Rīgas domes amatpersonām.

Ameriks atzina, ka Rīgas domes Satiksmes departamenta darbinieks Uģis Broža, kurš esot atzīts par aizdomās turēto KNAB sāktā kriminālprocesā, ir paņēmis bezalgas atvaļinājumu uz vienu mēnesi un darbā varēs atgriezties tad, kad pār viņu vairs nekritīs aizdomu ēna.

Vienlaikus Ameriks atzina, ka ir maz ticams, ka Rīgas domes Satiksmes departamentā bijusi korupcija, jo šajā struktūrvienībā strādā samērā jauni cilvēki, un "būtu absolūti stulbi", ja viņi savas karjeras sākumā mēģinātu tikt pie papildu naudas pretlikumīgā ceļā.

Pēc Amerika sacītā, tā iepirkumu procedūra, kas pašvaldībā ir daudzus gadus, ir visai vērienīga un iepirkumi tiekot rūpīgi uzraudzīti.

"Tiek sludināts konkurss, tālāk tas tiek skaņots ar Iepirkumu [uzraudzības] biroju, tālāk tiek parakstīti attiecīgi visi dokumenti.

Nu tad, manuprāt, ir jābūt trakam, lai vēl pa vidu iejauktos un mēģinātu kaut kādu labumu sev dabūt," teica Rīgas vicemērs.

Tomēr, ja noziedzīgās darbībās tiks pierādītas, tad tādiem cilvēkiem nav vietas Rīgas domes Satiksmes departamentā, teica Ameriks, piebilstot, ka pagaidām nav pamata izteikt neuzticību arī Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājam un apšaubīt viņa profesionalitāti.

To, vai Rīgas domes Satiksmes departamenta darbinieki bijuši vai nav bijuši godprātīgi, rādīs KNAB izmeklēšana, noteica Ameriks.

Jau ziņots, ka Brožu līdz ar vēl piecām personām KNAB aizturēja aizdomās par iespējamu kukuļošanu, ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un dienesta viltojumu. Skandālā iejaukts viens no lielākajiem Latvijas būvuzņēmumiem “LNK” grupa. Tās pārstāvji apliecināja, ka KNAB šajā kriminālprocesā aizturējis četrus uzņēmuma darbiniekus.

Brožas aizturēšana saistīta ar Latvijas un Lietuvas korupcijas apkarošanas dienestu īstenoto operāciju, kurā aizdomās par kukuļošanu, ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu aizturētas astoņas personas. Pēc tiesībsargu informācijas, lai tiktu pie pasūtījumiem, kukuļus devis  viens no Latvijas lielākajiem būvuzņēmumiem – “LNK” grupā ietilpstošās kompānijas “Latvijas tilti” vadītājs Genadijs Kamkalovs, kurš vēl līdz ar septiņām personām ir aizturēts. Tikmēr “LNK Industries” iesaisti šajos noziegumus noliedz.

KNAB atklāja, ka Latvijā un Lietuvā uzsāktie kriminālprocesi, kuras skar Klaipēdas ostu un Rīgas domes Satiksmes departamentu, ir savstarpēji saistītas. Kopumā Latvijā aizturētas sešas personas, bet Lietuvā – divas personas.

Lietuvā kompānijas "Latvijas tilti" valdes priekšsēdētājs Genādijs Kamkalovs tiek turēts aizdomās par kukuļa došanu Klaipēdas valsts jūras ostas direkcijas infrastruktūras direktoram Ģediminam Zumaram par firmai finansiāli izdevīgu lēmumu pieņemšanu.

Pēc KNAB vadītāja teiktā, Latvijā sāktajā kriminālprocesā figurē gan ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, gan kukuļa došana, gan kukuļa ņemšana, gan dienesta viltojums.  

"LNK Industries", kuras struktūrā ir ietilpst arī "Latvijas tilti", valdes loceklis Davids Lipkins informēja, ka kopumā aizturēti četri "LNK Industries" darbinieki. Ne viņa amatus, ne vārdus viņš neatklāja, vien pauda - viņi aizturēti darba vietā Rīgā.

Pēdējais no vērienīgākajiem Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījumiem bija  Salu tiltu renovācija. Lipkins gan noraidīja iespēju, ka Salu tilta būvniecības konkursā būtu notikusi kukuļošana. Tāpat viņš noraidīja “Latvijas Tiltu” vadītājam inkriminētos pārkāpumus Lietuvā.

Broža Rīgas domes Satiksmes departamentā strādā kopš 2014. gada sākuma. Viņš pārraudzīja vērienīgo Salu tilta renovācijas projektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti