Ambeļos būs Mednieku namiņš un trofeju zāle

Tā būs vieta, kur pulcēties medniekiem, rīkot apmācību seminārus un izvietot savas labākās trofejas. Šis namiņš, kā stāstā tā veidotāji, kļūs arī par izziņas avotu jauniešiem un jebkuram interesentam par medībām, medību saimniecības attīstību, medību nozīmi dabas saglabāšanā un tolerantai attieksmei pret meža dzīvniekiem.

Ambeļos būs Mednieku namiņš un trofeju zāle
00:00 / 03:49
Lejuplādēt

Daugavpils novada Ambeļu pagasta vairāk nekā 100 gadus vecajā bijušajā muižas šķūnī un vēlāk pagasta skolas saimniecības ēkā rit remontdarbi. Līdz šim šiem darbiem traucējušas ilgstošās lietavas, bet tagad, kā stāsta mednieku kolektīva Ambeļi vadītājs Egils Rūtiņš, darbi atsākušies ar pilnu jaudu:

„Daudz kas no jumta sijām ir nopuvis, jaunais jumts jau mēnesi kā atvests, bet nevar uzklāt, traucē lietus, un sijas jāmaina. Kad tiksim zem jumta, tad jau tie darbi ies raitāk. Jau desmit gadus atpakaļ mēs šo māju esam nosaukuši par Mednieku namiņu. Tad nu šajā 100 gadus vecajā bijušajā Ambeļu muižas ēkā - šķūnī vai kūtī, kas nu tur bija, nolēmām izveidot savu Mednieku namiņu”.

Mednieku namiņš un trofeju zāle top ar dziļāku domu - dot iespēju sabiedrībai, jo īpaši jaunajai paaudzei vairāk uzzināt par medību procesu un nozīmi.

„Trofeju istabai arī vairāk būs šī izglītojošā un informatīvā nozīme, īpaši jauniešiem, kuriem ir interese vai nav intereses par medniecību, lai būtu sapratne par to, kas ir medniecība vispār, lai, iepazīstoties ar trofejām, mežu, kas ir medības un ar ko nodarbojas mednieki. Tā ir tā galvenā sūtība. Mednieki jau saprot šīs trofejas, bet daļa sabiedrības ir stipri dažāda, dažiem vispār nav nekādas izpratnes par medniecību, vēl daļai ir stipri negatīva attieksme pret medībām”, idejas ieceri pamato Rūtiņš.

Medniekiem un medībām ir sava pozitīvā puse, kas sabiedrībai būtu jāzina, tā par šo projektu saka Daugavpils Mednieku un makšķernieku biedrības vadītājs un Valsts meža dienesta Dienvidlatgales virsmežniecības darbinieks Viktors Frīliņš:

„Mednieki dara daudz laba darba un sabiedrībai sniedz zināmu servisu, jo mednieki iegulda savu brīvo laiku, iegulda savu naudu, līdzekļus, lai apsaimniekotu mežus, uzraudzītu dzīvnieku populāciju. Mednieki iesaistās arī cīņā ar slimībām un sērgām, tajos procesos, ko nevar darīt cita sabiedrības daļa, kaut vai Āfrikas cūku mēru apkarošanā. Mednieki regulē un samazina šo dzīvnieku populāciju. Kas vēl cits, kā tieši mednieki, dod šādu pienesumu.”

Ja laika apstākļi remontdarbiem būs labvēlīgi, jauno Mednieku namiņu Ambeļos plānots atklāt jau šī gada beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti