Panorāma

Panorāma

Panorāma

Vētra pārskrējusi pāri Latvijai samērā mierīgi

Amatpersonas par LTV valdes atlaišanu

Amatpersonas pārsteigtas par LTV valdes atlaišanu

"Es biju pārsteigts, tāpat kā daudzi citi," tā ministru prezidents Māris Kučinskis komentēja mediju uzrauga lēmumu gada nogalē no darba atbrīvot divus sabiedriskās televīzijas valdes locekļus. Šie notikumi gan premjeru, gan par mediju politiku atbildīgo ministriju rosinājuši atsākt domāt par tā arī nepabeigto Sabiedrisko mediju pārvaldības likumu, kas  sabiedriskajam medijam varētu nodrošināt lielāku neatkarību.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) skaidrojumi par televīzijas valdes atlaišanas iemesliem pagaidām nevieš pilnu pārliecību par to, ka ir noticis kaut kas tāds, par ko vadītājus atstādina no amata. Šādu viedokli pauž pašreizējais premjers Māris Kučinskis.

"Man radās iespaids pēdējos gados par to, ka tomēr ir televīzijas izaugsme Beltes kunga vadībā. Secinājums tāds, ja NEPLP ir kaut kas vairāk, tad viņiem ir arī jāsaka. Ja kaut kas vairāk nav, tad ar šādu skaidrojumu skaidrību vismaz pagaidām nevieš," teica Kučinskis.

Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība (NA)), kuras vadītā ministrija ir atbildīga par mediju politikas jautājumiem, pašlaik ir komandējumā. Viņa e-pastā priekšlaicīgu sabiedriskā medija vadības atbrīvošanu no amata nosauc kā ļoti nopietnu soli, kam jābūt pārliecinoši argumentētam un pamatotam. Tomēr dienas laikā neizdodas iegūt atbildi, vai ministre ir guvusi nepārprotamas atbildes par iemesliem. Vienlaikus vēstulē kultūras ministre norāda uz nepieciešamību stiprināt sabiedriskos medijus.

“Kultūras ministrija ir sagatavojusi Sabiedrisko mediju pārvaldības likumprojektu, ko Saeima ir pieņēmusi 1. lasījumā. Tostarp likumprojektā paredzēts nodalīt sabiedrisko mediju pārvaldības funkciju no NEPLP kompetences, uzticot to atsevišķi izveidotai padomei, NEPLP pārziņā atstājot regulatora funkcijas,” pausts Melbārdes atbildē.

Te gan būtiski piebilst, ka šis likumprojekts ilgstoši nav bijis politiķu dienaskārtībā. Saeimā tas pirmajā lasījumā izskatīts vairāk nekā pirms gada. Jaunievēlētā ir Saeima ir lēmusi, ka likumu skatīt turpinās. Premjers norāda – viņš iepriekš bijis skeptisks, bet sabiedriskās televīzijas valdes atlaišana liek pārdomāt, ka sabiedriskajam medijam vajag lielāku neatkarību.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) savukārt norāda, ka šos jautājumus varētu komentēt vien pēc tam, kad būs iepazinusies ar dokumentiem, un pēc tam, kad šis jautājums tiks izskatīts Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, kas notiks nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti