Amatpersonas: Bērnu nometņu darbu, visticamāk, atjaunos jūnijā

Nometņu darbs ir jāatjauno. Tas, visticamāk, notiks jūnijā, Latvijas Radio informēja Valsts izglītības un satura centrā (VISC). Nav vēl zināms, kādi drošības nosacījumi nometņu rīkotājiem un dalībniekiem būs jāievēro papildus jau tā stingrajām prasībām. Rīkotāji uzskata, ka divu metru distanci nav iespējams ievērot, tāpēc vecākiem būtu jāsniedz apliecinājums par bērna veselības stāvokli. 

ĪSUMĀ:

 • VISC domā, ka bērnu nometnes varēs sākties jūnijā.
 • Plašāk noteikumus VISC nekomentē, jo par to vēl lemj.
 • Bērniem nometnes nozīmīgas jaunu zināšanu iegūšanai un socializācijai.
 • Bērnu nometnēs paredz stingrus noteikumus un apliecinājumu par veselības stāvokli.
 • Nometnēs gan neredz iespēju nodrošināt divu metru distanci starp bērniem.

Bērnu vasaras nometnesPaula Dēvica
  Vasaras nometnes ir ļoti svarīgas gan bērniem, gan vecākiem. Šogad jau vairākus mēnešus valda neziņa par to, vai tās varēs notikt. Latvijas Radio izveidoja aptauju vecākiem, kurā piedalījās vairāk nekā 200 cilvēku. 30% vecāku arī šajā vasarā ir gatavi bērnus sūtīt uz nometnēm. Laumas Bilānes-Jurģeles 12 gadus vecais dēls tajās piedalās jau vairākus gadus. Viņa pastāstīja, ka vasaras nometnes ir lieliska iespēja bērnam iegūt jaunas zināšanas un socializēties.

  "Šīs nometnes ir veids, kā bērniem pabūt prom no vecākiem citā vidē. Un nometnes ir sadalītas pa sfērām. Katram ir sava interesējošā sfēra, un viņš var apgūt kaut ko padziļināti vai uzzināt kaut ko jaunu. Un šie Covid-19 laikā mājās pavadītie divi mēneši – ne tikai es to saku, daudzas ģimenes to teiks –, daudzi ir viens no otra noguruši, un ir laiks mazliet vienam no otra atpūsties," stāstīja Lauma.

  Viņasprāt, risks inficēties nometnē ir mazāks nekā lielveikalā, jo rīkotājiem ir jāievēro stingras drošības prasības. Tam piekrīt arī portāla "E-nometnes" vadītāja Ilze Zvaune. Viņa pastāstīja, ka pieprasījums pēc nometnēm ir liels katru gadu, arī šogad. Vasaras nometnes reizēm nokomplektē grupas jau februārī. Šobrīd rīkotāji un dalībnieki ar nepacietību gaida valdības lēmumu par atļauju tās rīkot jau jūnijā.

  "Protams, gan vecākiem, gan nometņu rīkotājiem ir jāsaprot, ko sev līdzi nes šī atļauja un kādas prasības katrai no iesaistītajām pusēm būs jāizpilda. Būsim atklāti, dažreiz lietas, kas skaisti izskatās uz papīra, ir neiespējami izpildīt dzīvē. Turklāt katrai prasībai ir sava cena, un tas var ietekmēt nometnes izmaksas. Būsim reāli, nav iespējams sarīkot bērnu nometni, kurā tiktu ievērota dalībnieku distancēšanās divi metri. Turklāt šādi tiek zaudēta nometnes jēga un mērķis – socializācija," norādīja Zvaune.

  Ir apkopotas nometņu rīkotāju rekomendācijas, kā šogad rīkot drošu pasākumu, kas nezaudētu savu jēgu. Pirmkārt, vecākiem būtu jāsniedz dienas nometnes rīkotājiem apliecinājums par bērna veselības stāvokli. Savukārt diennakts nometņu rīkotājiem jāiesniedz ārsta izziņa. Otrkārt, būtu jāatļauj šajos pasākumos pulcēties līdz 45 bērniem bez distances ievērošanas. Treškārt, valdībai lēmums būtu jāpieņem nekavējoties. Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar Veselības ministriju un VISC strādā pie ieteikumiem nometņu darbības atjaunošanai.

  "Ir pilnīgi skaidrs, ka nometņu darbs ir jāatjauno vasaras sezonā. Visticamāk, tas notiks jūnijā. Bet es nevaru šobrīd precīzi komentēt ne datumu, ne to, kādi būs šie nosacījumi. Skaidrs, ka nometnes būs jāreģistrē un jāievēro visi saistošie noteikumi. Noteikti būs vēl detalizētāki un precīzāki ieteikumi par to, kā tieši ir jāievēro drošības nosacījumi," stāstīja VISC vadītājs Guntars Catlaks.

  Par to, vai iespējams ievērot divu metru distanci bērnu nometnēs, Catlaks pagaidām komentāru nesniedz, jo par to vēl lems eksperti.

  KONTEKSTS:

  Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Tās laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tai skaitā aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota pulcēšanās.

  Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. No 12. maija drīkst notikt nelieli kultūras pasākumi, pakāpeniski atsāk darboties muzeji un bibliotēkas.

  Savukārt no 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti