Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Popē piedzimst dvīņu kumeliņi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Amatierkolektīvi piedalās īpašā apzaļumošanas akcijā

Amatierkolektīvi piedalās īpašā apzaļumošanas akcijā

Covid-19 pandēmijas dēļ jau otro reizi nenotika Jelgavas novada svētki, kas ir viens no lielākajiem pasākumiem arī 93 novada amatierkolektīviem. Lai simboliski atgādinātu par sevi un šo laiku, kolektīvu dalībnieki iesaistījās īpašā apzaļumošanas akcijā – katrs savā pagastā iestādīja košumkrūmus, kokus vai puķu stādus.

Zemgales laukus atkal klāj dzeltenais rapšu ziedu paklājs. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 90 Jelgavas novada amatiermākslas kolektīvi, kā ierasti, pulcētos Elejas muižas parkā, lai kopīgi ar sanākušajiem un sabraukušajiem svinētu novada svētkus.

"Vīruss mūs ir piespiedis pie akmens sienas un liedz mums tikties un priecāties kuplā pulkā, bet cilvēks jau tāpēc ir cilvēks, lai nepadotos," sacīja Vilces pagasta kultūras darba vadītāja Vigita Pumpure.

Pagājušajā gadā novada dziedātāji, dejotāji un teātra spēlētāji ar cerībām gaidīja nākamā gada tikšanos, bet šoreiz nolēma atstāt kādu paliekošu vērtību. Lai simboliski atgādinātu, ka amatiermāksla vēl ir dzīva, Vilces pagasta pašdarbības kolektīvu pārstāvji topošajā simtgades parkā iestādīja astoņus ozola stādus.

"Noteikti, lai ozols izaug un zem ozola zariem nākotnes koris varēs nākt sadziedāt. Mēs esam apzinājuši visus un pagaidām tie, kas mēs esam, tas kodoliņš tā arī turamies, bet ir arī cilvēki, kuri izteikuši vēlmi, kad atsāksies kārtīgi mēģinājumi, nākt uz mēģinājumiem," klāstīja jauktā kora "Vilce" prezidente Guna Čodare.

Svētes folkloras kopas pārstāves zibakcijā stāda rozes un vienlaikus arī ieloka balsis.

Kamēr Kultūras nama durvis apmeklētājiem un arī mēģinājumiem slēgtas, satikties un kopīgi padziedāt neesot iespēju.

"Mums kā folkloras kopai tā pašvaki ar to e-vidi, jo mums ir diezgan daudz arī gados vecāki dalībnieki, kas ar to datorvidi ir uz "jūs". Tāpēc mums diemžēl nenotiek e-mēģinājumi.

Mums bija sarunāts, kad paliks siltāks laiks, iesim kādā skaistā vietā un dziedāsim, kādu rotaļu iziesim, bet diemžēl laika apstākļi šopavasar nelutina," teica folkloras kopas "Dālava" pārstāve Ilze Vēja.

Vircavas senioru deju kopas dāmas cer, ka nākotnē atkal varēs piedalīties senioru deju festivālā, bet pagaidām pieliek savu roku amatierkolektīvu ceriņu skvēra veidošanā.

"Mums 15 gadi februārī piepildījās. Tikko piepildījās, uzreiz bija vīruss, bet mums laimējās nosvinēt, un mēs atstājam ceriņu, lai cīnītos, darbotos, dejotu un dziedātu nākamās paaudzes. Lai vienmēr te būtu kluba skvēriņš, apmeklēts pārpilnībā," sacīja senioru deju kopas "Vakarvējš" pārstāve Veronika Kudiņa.

Apzaļumošanas akcijā piedalījās visu 13 Jelgavas novada pagastu amatiermākslas kolektīvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt