Dienas ziņas

Informatīva kampaņa Pasaules AIDS dienā

Dienas ziņas

Budžeta komisija atbalsta valsts ieguldījumu «airBaltic»

Amatas novadā – skolu reorganizācija

Amatas pamatskola turpmāk atradīsies vienā ēkā Ieriķos

Amatas novadā pērn pašvaldība izstrādāja un apstiprināja izglītības iestāžu attīstības un optimizācijas plānu, kas paredz reorganizēt vairākas novada skolas un bērnudārzus. Pirmais solis jau sperts – Amatas pamatskola, kas atradās divās ēkās, tagad atradīsies vienā, un jaunajā gadā tai tiks pievienots arī bērnudārzs.   

Līdz šim Amatas pamatskola atradās divās ēkās – vēsturiskajā ēkā Amatas pagastā un Ieriķos. Tas ne vien apgrūtināja skolotāju darbu, bet arī nesekmēja racionālu telpu noslodzi un materiālās bāzes izmantošanu.

Šoruden pamatskolas skolēni un daļa pirmsskolas izglītības iestādes „Kastanītis” audzēkņu mācības uzsāka zem viena jumta – rekonstruētajā  ēkā Ieriķos.

 Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte stāsta, ka “šī reforma ir notikusi, vienojoties par visiem nosacījumiem, mēs neesam šeit saņēmuši ne skolotāju protesta vēstules, ne vecāku neapmierinātību, jo, protams, ka ir vecāki, kuru bērniem ir jābrauc tālāks ceļš uz skolu, bet viņi saprot, ka tā bērni iegūs labāku izglītību.”  

Līdz ar Amatas pamatskolas ēku apvienošanu, izmainīti arī autobusu kustību laiki un maršruti, lai skolā nokļūtu arī tie bērni, kuriem uz mācību iestādi jāmēro tālāks ceļš.  

“Mēs veicām pārkārtojumus gan sabiedriskajā transportā, kurš kursē pa citu maršrutu, gan pašvaldības transportos. Šeit pieved bērnus gan sabiedriskā autobusa maršruts, gan arī divi pašvaldības transportlīdzekļi,” sacīja Eglīte.           

Audzēkņu skaits laukos samazinās, līdz ar to arī Amatas novadā ir grūtības nokomplektēt klases. Tāpēc arī skolu optimizācija laukos ir realitāte.

Izglītības iestāžu attīstības un optimizācijas plāns paredz veikt reformas arī Skujenes un Sērmūkšu pamatskolā un risināt jautājumu par Spāres un Drabešu internātpamatskolu turpmāko kopējo darbību, jo arī šajās mācību iestādēs audzēkņu skaits ir nepietiekams. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti