Dienas ziņas

Gruzīnu ģimene izvēlas dzīvi Latvijā

Dienas ziņas

Skolās cīnās ar «saltiņiem»

Sabiedrības lepnuma balva – skolas direktorei

Amatas novadā sabiedrības lepnuma balva – Drabešu Jaunās pamatskolas direktorei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts svētkos Amatas novadā sabiedrības lepnuma balva piešķirta vien četrus gadus jaunas Drabešu Jaunās pamatskolas direktorei Kristīnei Paisumai.  

Māla trauks ar mākslas skolas audzēkņu gleznojumu un ziedi ir simboliska pateicība Drabešu Jaunās pamatskolas direktorei Kristīnei Paisumai par ieguldīto darbu skolas vadīšanā. Pirms četriem gadiem, sākot darbu skolā, par Drabešu pagastu bija zināms maz, jo pirms tam strādājusi Jūrmalā un augstskolās Rīgā. Taču bija sapnis – veidot savu skolu. 

“Es stāvu jūras krastā, tā ir mana vārda diena, un es pie sevis domāju tā – bet, ja man tagad piedāvātu, tad es laikam piekristu. Es braucu mājās un man saka – Kristīne, tu zini, Drabešos  Jaunā pamatskola meklē direktoru, viņi grib būvēt skolu no nulles. Es esmu aizsūtījusi vēstuli uz debesīm, un man tik ātri atbild,” stāsta Kristīne Paisuma.

Viņa vakancei pieteicās un kopā ar skolas komandu izveidoja modernu skolu uz kompetencēs balstītu izglītību.

Šobrīd tajā mācas aptuveni 70 skolēnu, un daži no viņiem dalās pārdomās,  kamdēļ direktorei šāds apbalvojums pienākas: 

“Dāvina mums prieku un māca mūs arī. Iet cīnīties, lai šī skola ir ļoti laba, lai viņa nav zemā līmenī, bet paaugstinās,” stāsta 4. klases skolnieks Dāvis.

“Es šajā skolā ienācu pagājušajā gadā, un direktore ir ar ļoti lielu humora izjūtu,” piebilst 4. klases skolnieks Jānis.

Kristīne Paisuma saka, ka skolas mācību vide veidota tā, lai būtu individuāla pieeja katram skolēnam, mācību uzdevumi un praktiskā darbošanās pielāgoti skolēnu prasmēm. 

“Devītās klases puiši taisīja kokles. Katrs savu kokli, un viņi bija pārsteigti, puišu atzinums – ka no vienkāršas pagales man iznāk kokle, un ka es to varu izdarīt, un tā ir mana vērtība... Tās ir lietas, par kurām mēs daudz šeit domājam,” skaidro Kristīne Paisuma.

Amatas novada pašvaldībā piebilst, šo atzinību skolas direktorei piešķīruši gan skolas kolektīvs, gan novada iedzīvotāji. Kristīne Paisuma vēlas mācīt bērniem atbildību, līderību un spēju apzināt savas prasmes un zināšanas. Lai īstenotu savas ieceres, viņa ir pateicīga arī saviem kolēģiem, kuri tās atbalsta.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti