Amata kandidāte: Jauni cietumi neatrisinās nozares problēmas

Tikai jaunu cietumu būvniecība vien neatrisinās ieslodzījumu sistēmas problēmas, bet ir jādomā arī par saturu, kas šādā jaunā cietumā ieslodzītajiem tiks piedāvāts, tā intervijā Latvijas Radio sacīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatam virzītā Ilona Spure. Valdība par viņas kandidatūru amatam lems otrdien.

Spure norāda, ka “uzbūvējot jaunu infrastruktūru, vēl nav mainīta situācija”, bet to ir iespējams paveikt tikai ar saturu, kas arī būs viena no galvenajām viņas darbības prioritātēm. Lai šo mērķi sasniegtu, Spure vēlas veidot „perspektīvi domājošu cilvēku darba grupu”. Tādējādi viņas mērķis ir uzbūvēt vienu jaunu cietumu, ieliekt tajā jaunu saturu un tad pierādīt, ka šādā veidā sistēmu ir iespējams mainīt.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatam virzītā speciāliste gan atzīst, ka nozare nevar gaidīt, kad tiks uzbūvēts jauns cietums un ir problēmas, kas jārisina jau šobrīd. Viena no tām ir arī personāla apmācības jautājums. „Mācību centra potenciāls būtu jāpieaudzē, nepiesaistot papildu budžeta līdzekļus,” saka Spure, norādot, ka viņas mērķis ir apmācības kvalitāti celt jaunā pakāpē.

Spurei gan vispirms būšot jāapzina, kādi ir iestādes finansiālie un cilvēkresursi, bet jau šobrīd ir skaidrs, ka lielāka uzmanība ir jāpievērš tiem darbiniekiem, kas strādā tiešā kontaktā ar ieslodzītajiem, jo cietuma mērķis ir ieslodzītos izlaist labākus nekā viņi ir ienākuši cietumā.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē Spure strādā kopš 1994.gada. Pašlaik viņa ir pārvaldes Resocializācijas dienesta vadītāja.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amats ir vakants kopš 28.jūnija, kad ministrs no dienesta par pārkāpumiem atvaļināja Visvaldi Puķīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti