Rīta Panorāma

Sāk Centrāltirgus teritorijā esošo kiosku demontāžu

Rīta Panorāma

Tērzētājroboti "Neon" - nākotnes asistenti

Pastāvīgā iedzīvotāja vai pagaidu statuss Lielbritānijā. Telefonintervija ar Baibu Braži

ĀM: Vēl aptuveni 40 000 Latvijas valstspiederīgo nav reģistrējušies dzīvei Lielbritānijā pēc «Brexit»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Aptuveni 40 000 no 117 000 Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā joprojām nav reģistrējuši savu dzīvesvietu, intervijā Latvijas Radio atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Viņš pastāstīja, ka dati par Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem ir dažādi, “vienu brīdi likās, ka mums Lielbritānijā dzīvo ap 150 000 – 200 000, tagad pēdējie statistikas dati, kas ir daudzmaz pārbaudīti, - 117 000 šobrīd”.

Pēc Ārlietu ministrijas datiem, ir reģistrējušies 79 000, kas ir labs cipars, jo vēl pirms pāris mēnešiem tas bija daudz mazāks.

Bet vēl aptuveni 40 tūkstošiem cilvēku to vajadzētu izdarīt, sacīja ministrs.

Intervija ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņš aicināja visus, kas to vēl nav izdarījuši, pieteikties attiecīgajā Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas mājaslapā, jo pēc “Brexit” 1. februārī var rasties problēmas.

Tiem, kas nebūs piereģistrējušies uz 1. februāri, “var būt problēmas ar darbu, viņiem var būt problēmas ar dzīvesvietu, un viņiem var būt problēmas ar varas iestādēm, kas var vienā brīdī lemt arī par viņu deportāciju”, brīdināja ministrs.

Ja jūs neesat reģistrējies, tie riski ir lielāki, nekā tad, ja esat reģistrējies, turklāt tiem, kuri ir reģistrējušies,  mūsu vēstniecībai ir lielākas iespējas palīdzēt,  norādīja ministrs.

KONTEKSTS:

Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības, tie cilvēki, kas nav spējuši pierādīt, ka viņu juridiskais statuss atbilst Apvienotās Karalistes likumiem, var tikt lūgti atstāt valsti.   

Lielbritānijas pastāvīgā iedzīvotāja statusam pēc “Brexit” reģistrējušies apmēram 1,8 miljoni Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu. 

 Lielbritānijas Pārstāvju palāta ceturtdien beidzot apstiprinājusi izstāšanās vienošanos Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības (ES), paverot ceļu bloka pamešanai 31. janvārī.

2016. gadā Lielbritānijā referendumā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no ES. Kopš tā laika tika strādāts pie Lielbritānijas un ES vienošanās par izstāšanās procesu. Savu piekrišanu tam deva ES valstis, taču piedāvāto vienošanos trīs reizes noraidīja britu parlaments. Lielbritānijai bija jāizstājas no ES 2019. gada 29. martā, taču aprīļa vidū Meja un pārējo ES valstu līderi vienojās par iespēju atlikt "Brexit" līdz 31. oktobrim, tagad termiņš pagarināts līdz 2020. gada 31. janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti