Panorāma

Uģis Magonis pamet Centrālcietumu – iemaksāti 400 000 eiro

Panorāma

Rīgas ielās ieskandināts festivāls „Arēna”

Pašvaldība liek pārtraukt izstādi «Maidana cilvēki»

ĀM un Ukrainas vēstnieks neizpratnē par izstādes «Maidana cilvēki» apturēšanu

Latvijas ārlietu ministrija un Ukrainas vēstnieks Latvijā pauduši neizpratni par Rīgas domes lēmumu apturēt pašvaldības izsniegto atļauju rīkot izstādi „Maidana cilvēki”.

“Šī izstāde ir mākslas projekts. Un tai nav nekāda sakara ar politiku. Es neredzu  nekādu iemeslu to aizliegt. Protams, vēstniecība nav tās rīkotājs, bet mēs atbalstām tās ideju – prezentēt šos foto Latvijas sabiedrībai un mēs nosodām vandāļu uzbrukumus,” sacīja Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgens Perebijnis.

Vienlaikus uzbrukums ekspozīcijai licis domāt par Ministru kabineta drošību. Drošības policija tā apsardzi ieteikusi pastiprināt jau iepriekš, tomēr Valsts policija uzskata citādāk. “Tā struktūrvienība, kas apsargā Ministru kabinetu, ar saviem pienākumiem tiek galā un mums nav pamata nekādā pastiprināt apsardzi Ministru kabinetā,” sacīja

policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

Neoficiāli izskan arī cits viedoklis – iespējams, uzbrukumi nākuši par labu pašas izstādes tālākai publicitātei. Sākotnēji izstāde “Maidana cilvēki” tika izvietota Brīvības un Elizabetes ielu stūrī. Zīmīgi, ka arī sarkani melnais Ukrainas neatkarības cīņu karogs  atradās vietā, kur kādreiz stāvēja Ļeņina piemineklis Vēlāk, pēc piedzīvotajiem uzbrukumiem, ekspozīcija tika izvietota tālāk Merķeļa ielas virzienā, kur atkal tika izpostīta. Ekspozīcijas autori norāda, ka tādējādi viņi centušies piesaistīt lielāku apmeklētāju daudzumu. Tikmēr avoti, kuri kameras priekšā nevēlējās runāt, norāda – iespējams, šādi paši izstādes autori vēlējušies izvairīties no novērošanas kamerām.

Izstādes rīkotāji ekspozīciju iecerējuši atjaunot jau otrdien, 13.oktobrī, līdz ko no policijas būs saņemtas bojātās bildes. Tomēr, ja tā tiks atjaunota bez saskaņojuma, to varēs traktēt kā pārkāpumu.

Jau ziņots, ka Rīgas domē nolemts apturēt pašvaldības izsniegto atļauju rīkot izstādi „Maidana cilvēki”, jo organizatori neievēro likuma prasības, tostarp nenodrošinot pasākuma apsardzi. Izstāde izdemolēta divas reizes – pagājušajā nedēļā huligāni paši to nofilmējuši un izplatījuši video sociālajos tīklos, vēlāk abi aizturēti, bet svētdien izstāde vēlreiz sabojāta.  

Ukrainas vēstniecība jau paudusi sašutumu par izstādes izpostīšanu. Tā saucamās «krievu pasaules» mēģinājumi mākslīgi politizēt šo izstādi ir viņu bailes pat no vārda «Maidans»,» teikts vēstniecības paziņojumā.

Tikmēr izstādes rīkotāji norobežojušies no attēlu autora Sergeja Meļņikova  paustā aicinājuma "aizsūtīt 300 000 krievvalodīgo lopu vagonos atpakaļ uz Krieviju.

.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt