ĀM: Šobrīd Nepālā ir 41 Latvijas valstspiederīgais

Ārlietu ministrija (ĀM) apstiprina, ka šobrīd Nepālā atrodas 41 Latvijas valstspiederīgais. Ar četrām personām pagaidām sazināties nav izdevies.

"Nepālā šobrīd atrodas 23 Latvijas valstpiederīgie. Par 21 ir apstiprinājums, ka viss kartībā. Ar diviem sazināties nav izdevies," norāda ministrijas pārstāvis Ivars Lasis.

Sākotnēji ĀM bija informācija par sešām personām, bet vēlāk - par 18.

"Esam saņēmuši ziņas vēl par 12 cilvēkiem, kas atrodas Nepālā. No tiem deviņi cilvēki ir kalnā kāpēju grupa. Ar viņiem esam sazinājušies - nav cietuši zemestrīcē. Šobrīd kopējais Ārlietu ministrijai zināmais personu skaits, kuri atrodas Nepālā, ir 18. No tiem ar 12 mums ir izdevies sazināties un noskaidrot, ka viss kārtībā, un sešierm, ar kuriem pagaidām neizdodas sazināties," iepriekš ziņoja Lasis.

Lasis aicina ziņot ĀM Konsulārajam departamentam, ja kādam ir zināms par Latvijas valsts piederīgo uzturēšanos Nepālā.

Svētdien, 26. aprīlī, Latvijas vēstniecība Indijā plāno kopā ar Eiropas Savienības pārstāvniecību rīkot tikšanos Eiropas Savienības pārstāvjiem, kur plāno apkopot informāciju par ES pilsoņiem, kuri atrodas Nepālā, un lemt par nepieciešamās palīdzības sniegšanu.

Jau vēstīts, ka Nepālā ir notikusi spēcīga zemestrīce. Pēc speciālistu aplēsēm pazemes grūdieni ir sasnieguši 7,9 balles. Zemestrīces epicentrs atradās valsts centrālajā daļā. Tomēr pazemes grūdieni bija jūtami arī vairāk kā 300 km attālumā esošajā Indijas galvaspilsētā Deli. Tā ir viena no spēcīgākajām zemestrīcēm šajā reģionā daudzu gadu garumā. Tiek ziņots par vairāk nekā 1000 bojā gājušajiem.

Svētdien, 26. aprīlī, Ārlietu ministrija apkopojusi informāciju, ka kopumā 41 Latvijas valstspiederīgais atrodas Nepālā. ĀM nav izdevies sazināties ar četriem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti