ĀM: Pieaug Ēģiptes kūrortos ar Covid-19 saslimušo Latvijas iedzīvotāju skaits

Ņemot vērā iespējas doties uz Ēģipti atpūtas braucienos, Ārlietu ministrija un Veselības ministrija vērš uzmanību uz Latvijas valstspiederīgo saslimstības pieaugumu ar Covid-19 Ēģiptē.

Ārlietu ministrija paziņojumā medijiem informēja, ka tās rīcībā ir informācija par šobrīd Ēģiptē slimojošiem septiņiem valstspiederīgajiem, tomēr faktiskais skaits varētu būt ievērojami lielāks, jo par saslimšanas gadījumiem neinformē visi tūroperatori.

Ja personai, atrodoties Ēģiptē, tiek konstatēta saslimšana ar Covid-19, tā nedrīkst atgriezties Latvijā ar plānoto pasažieru pārvadājuma reisu.

Personai jāuzturas Ēģiptē, kamēr tā atveseļojas.

Dodoties uz ārvalstīm, jārēķinās, ka ārvalstī var nākties uzturēties ilgāk, nekā plānots. Ja ceļojumu apdrošināšanā nav iekļauti ar Covid-19 saslimšanu saistīti riski, personai ir jārēķinās arī ar papildu izmaksām.

Saslimšanas gadījumā persona saņem medicīnisko palīdzību atbilstoši vietējiem veselības aprūpes standartiem un reāli pastāvošajām iespējām.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka ievesto Covid-19 gadījumu skaits pa nedēļām kopš marta ir pieaudzis. Marta sākumā bija 16 gadījumi nedēļā, bet pagājušajā nedēļā tie bija jau 34 gadījumi, tai skaitā 15 gadījumos – no Ēģiptes. Vienlaikus pieaudzis ievesto gadījumu skaits arī no citām ārvalstīm.

Ārlietu ministrija un Veselības ministrija norāda, ka

globālā pandēmija joprojām turpinās un Āfrikas un Āzijas valstu sniegtie dati par saslimstības līmeni var nebūt patiesi.

Tāpat nereti nav iespējams pilnībā pārliecināties par epidemioloģisko prasību ievērošanu un veselības aizsardzības standartu nodrošināšanu. Tādēļ ministrijas joprojām aicina neceļot uz ārvalstīm bez neatliekamas un būtiskas vajadzības, tai skaitā nedoties atpūtas braucienos.

Atrodoties ārvalstīs, aicina stingri ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus pat tad, ja vietējās varasiestādes, ārstniecības iestādes vai kūrorta administrācija stingri neseko šo prasību ievērošanai.

Ārlietu ministrija un Veselības ministrija atgādina, ka personai pēc ierašanās no valsts, kas nav ES, EEZ dalībvalsts, Šveice vai Lielbritānija, nekavējoties jāveic atkārtots Covid-19 tests neatkarīgi no tā, kā persona ir ieceļojusi Latvijā, kā arī stingri jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Tāpat ministrijas atgādina, ka vakcinēšanās pret saslimšanu ar Covid-19 būtiski samazina inficēšanās un smagas slimības gaitas risku.

KONTEKSTS:

No 17. marta atjaunoti lidojumi uz un no trešajām valstīm, tajā skaitā tūroperatoru organizētie neregulāri pasažieru atpūtas pārvadājumi. Vienlaikus aizliegta nebūtiska ceļošana no trešajām valstīm uz Latviju. 

Taču jau pirms šo lidojumu atjaunošanas, kad Latvijas valdība aicināja iedzīvotājus atturēties no nesvarīgiem ceļojumiem, lai mazinātu Covid-19  izplatības riskus, daudzi šo aicinājumu ignorēja, un arī ceļojuma aģentūras turpināja piedāvāt braucienus uz trešajām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt