Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Riekstiņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Mairu Dzelzkalēju – Burmistri

Intervija ar Māri Riekstiņu

ĀM pārstāvis Riekstiņš: Debates par brīvības un drošības līdzsvaru nebūs ātras un vieglas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pēdējā laikā Eiropā notikušie terorakti aktuālizēja drošības jautājumus, bet debates par to, kā valsts var dot brīvību, neierobežot  savus pilsoņus, bet arī sniegt nepieciešamu drošības līmeni, nenorisināsies ātri un viegli, LTV raidījumā "Rīta panorāma" prognozēja Ārlietu ministrijas ģenerālinspektors Māris Riekstiņš.
 

To, vai Francijas drošības dienesti izdarīja visu, lai novērstu teroraktu Nicā, parādīs šo pašu dienestu izmeklēšana, bet, ja pilsētā gāja bojā 84 miermīlīgie cilvēki, acīmredzot kaut kas netika izdarīts, kaut kam nav izsekots, atzina Riekstiņš.

Viņš pauda, ka Francija ir viens no rietumu liberālās demokrātijas simboliem, tā aktīvi piedalās pretterorisma operācijās Tuvējos Austrumos un plašākā reģionā, un Francijā arī ir liela musulmaņu kopiena, kas jūtas atstumta, un šie un citi apstākļi padarīja Franciju par vienu no galvenajām teroristu uzbrukumu mērķiem.

Bet Francija to apzinās, un tas nemainīs viņu vērtības un to, ko tā dara pasaulē un savā valstī, pauda Riekstiņš.

Šādi terorakti arī mudina valstis sadarboties ciešāk, pēdējo gadu norises mudināja NATO valstu drošības dienestiem stiprināt sadarbību, kas atteicās uz ārējo apdraudējumu, bet pēdējie terorakti Eiropā vairāk saistīti ar iekšējo drošību, un te vairāk jāstiprina ES sadarbība, sacīja ĀM pārstāvis.

Cilvēku brīvības un drošības jautājums aktuāls jau vairākus gadus, piemēram, ASV pēc 11.septembra terora aktiem ieviesa stingrākus pasākumus. Katrai valstij jādod iespēja iedzīvotājiem justies droši, un to var nodrošināt dažādi, piemēram, sekojot līdzi norisēm internetā, privātajiem e-pastiem.

Bet pretī ir tas, ka katrs cilvēks grib dzīvot brīvi, un tas, manuprāt, katrai demokrātiskajai valdībai sarežģītākais jautājums, kā to pareizi sabalansēt, sacīja Riekstiņš.

Debates par to, kā valsts var dot brīvību, neierobežot  savus pilsoņus, bet arī sniegt nepieciešamu drošības līmeni, nenorisināsies ātri un viegli, prognozēja Reikstiņš.  

Visā visumā Rietumeiropas valstu sabiedrības vēlas dzīvot kā brīvas sabiedrības, un tas ir tas, ar ko katrai valdībai jārēķinās, viņš piebilda.  

Jau ziņots, ka Nicā, ceturtdien, 14.jūlijā, ap plkst.23 pēc vietēja laika (plkst.24 pēc Latvijas laika) kravas auto iebrauca pūlī, kas pulcējas svinēt Bastīlijas ieņemšanas svētkus. Nogalināti 84 cilvēki, arī vismaz 10 bērni. Daudzi cilvēki ievainoti un atrodas komā.

22.martā, no rīta neilgi pēc astoņiem Briseles lidostā teju vienlaicīgi nogranda divi sprādzieni. Pēc aptuveni stundas vēl viens sprādziens nogranda Mālbēkas metro stacijā Briseles centrā.  Bojā gājušo skaits Briseles teroraktos - 31 cilvēkam, bet vēl vairāk nekā 250 ievainoti.

Novembrī teroristu sarīkotajos slaktiņos Parīzē dzīvību zaudēja 130 cilvēku un daudzi guva ievainojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti