ĀM parlamentārā sekretāre: Prezidentūra ES aizritējusi bez būtiskām kļūdām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (“Vienotība”) pārliecināta, ka Latvijas prezidentūra ES (ES) Padomē, kas ilga pusgadu un noslēdzas 30.jūnijā, bija profesionāla un bez būtiskām kļūdām.

Kalniņa-Lukaševica intervijā Latvijas Radio sacīja, ka prezidentūra kopumā bijusi profesionāli vadīta un ļoti rezultatīva, lai gan aizvadīta smagos laikos.

“Esam saskārušies ar Ukrainas krīzi, Grieķijas ekonomikas situāciju, [..] bet ir pieņemti vajadzīgi lēmumi,” pauda ĀM parlamentārā sekretāre.

Lielākie darbi prezidentūras laikā bijuši drošības jautājumi - nolemts pārskatīt drošības stratēģiju, stiprināt spēju reaģēt uz hibrīddraudiem, spēju pretoties Krievijas dezinformācijas kampaņai. Tāpat ir “izkustināts no vietas” jautājums par pasažieru reģistru.

Arī ekonomikas jomā pieņemti svarīgi lēmumi – par Eiropas stratēģisko investīciju fondu, Enerģētikas savienību.

ES līmenī darbs bija precīzs, būtisku kļūdu nebija, un mēs redzam konkrētus rezultātus, norādīja Kalniņa-Lukaševica. Viņa gan atzina, ka varēja labāk skaidrot prezidentūras ieguvumus Latvijas sabiedrībai.

Jau 1.jūlijā  prezidējošās valsts pienākumus pārņems par Latviju daudz mazākā, bet vairākas prezidentūras jau pieredzējusī Luksemburga. Briselē atzīst, ka Latvijas prezidentūra, kas kopumā bijusi viena no veiksmīgākajām, iekritusi ļoti sarežģītos laikos, ar daudziem negaidītiem notikumiem - Grieķijas krīzi, bēgļu krīzi un terorismu. Te prezidentūrai sarunas vedušās grūtāk, taču Latvijas diplomātus apbrīno par spējām sarežģītajiem Eiropas likumu zobratiem cauri izdzīt likumus, kuri plauktos putējuši gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti